;
راز خوشمزگی املت اسپانیایی و فوت و فن املت اسپانیایی خوشمزه و خانگی - مُچُم
راز خوشمزگی نخود و نکات پخت نخود و مدت زمان خیس کردن نخود

راز خوشمزگی نخود و نکات پخت نخود و مدت زمان خیس کردن نخود

راز خوشمزگی نخود راز خوشمزگی نخود و نکات پخت نخود و مدت زمان خیس کردن نخود در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. پخت حبوبات مانند نخود، لوبیا، عدس و …

راز خوشمزگی ترشی مخلوط زرد رنگ و علت ریختن شکر در ترشی

راز خوشمزگی ترشی مخلوط زرد رنگ و علت ریختن شکر در ترشی

راز خوشمزگی ترشی راز خوشمزگی ترشی مخلوط زرد رنگ و علت ریختن شکر در ترشی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. راز خوشمزگی پوره سیب زمینی و فوت و …

راز خوشمزگی رشته پلو و نکات پخت رشته پلو خوشمزه کرمانشاهی

راز خوشمزگی رشته پلو و نکات پخت رشته پلو خوشمزه کرمانشاهی

راز خوشمزگی رشته پلو راز خوشمزگی رشته پلو و نکات پخت رشته پلو خوشمزه کرمانشاهی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. غذای رشته پلو یکی از غذاهای قدیمی و …

راز خوشمزگی املت اسپانیایی

املت فرانسوی املت ایتالیایی املت اسپانیایی با سیب زمینی املت اسپانیایی رژیمی املت اسپانیایی تورتیلا طرز تهیه املت مکزیکی املت اسپانیایی بدون فر املت پیتزایی

راز خوشمزگی املت اسپانیایی و فوت و فن املت اسپانیایی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

املت اسپانیایی به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین و لذیذترین انواع املت در دنیا شهرت دارد و به عنوان یک انتخاب عالی برای وعده‌های غذایی دانشجویی مطرح است. این غذا را می‌توان چه گرم و چه سرد سرو کرد و به عنوان یک پیش غذا یا غذای اصلی سریع و لذیذ در مجالس، جشن‌ها، تولدها و پیک‌نیک‌ها به کار برد. برای املت اسپانیایی دستورالعمل‌های متنوعی وجود دارد که در این مقاله به معرفی برخی از آن‌ها از جمله املت اسپانیایی مزین به پنیر پیتزا، غنی‌شده با قارچ، مخلوط با سیب‌زمینی، آماده‌شده با چیپس و نوع تورتیلا آن خواهیم پرداخت.

طرز تهیه املت اسپانیایی با پنیر پیتزا

یکی دیگر از انواع املت اسپانیایی، املت اسپانیایی با پنیر پیتزا است. مواد لازم برای تهیه این نوع از املت اسپانیایی عبارتند از:

دو قاشق سوپ خوری شیر

سه عدد تخم مرغ

پنیر پیتزا رنده شده

ژامبون

گوجه فرنگی

کره به مقدار مورد نیاز

نمک و فلفل به مقدار مورد نیاز

برای تهیه املت اسپانیایی با پنیر پیتزا، ابتدا تخم مرغ‌ها را درون یک کاسه مناسب بشکنید و شیر، نمک و فلفل را افزوده و همه مواد را خوب با یکدیگر مخلوط کنید. در ادامه، ژامبون و گوجه فرنگی را به تکه‌های کوچک تقسیم کرده و کنار بگذارید. کره را داخل ماهیتابه بیندازید و آن را روی شعله قرار دهید تا ذوب شود. سپس، دو سوم از مخلوط تخم مرغ و شیر را درون ماهیتابه ریخته و اجازه دهید تا از یک طرف بپزد. روی نیمه‌پخت تخم مرغ، تکه‌های ژامبون، گوجه فرنگی خردشده و پنیر پیتزا را اضافه کنید.

پس از گذشت چند دقیقه و پختن تخم مرغ، نیمه دیگر املت را تا کنید تا به شکل رولت درآید. در این لحظه، مقدار باقی‌مانده شیر و تخم مرغ را روی املت برگردانده و چند دقیقه‌ای دیگر صبر کنید. در پایان، املت را به طور کامل رول کرده و از ماهیتابه خارج نمایید. آن را در ظرف مورد نظر قرار دهید، برش زده و سرو کنید.

طرز تهیه املت اسپانیایی با قارچ

از دیگر انواع املت اسپانیایی می‌توان به املت اسپانیایی با قارچ اشاره کرد. مواد لازم برای طرز تهیه املت اسپانیایی با قارچ عبارتند از :

دو عدد قارچ

دو عدد تخم مرغ

نصف فلفل دلمه

یک عدد گوجه فرنگی با اندازه متوسط

یک ورق ژامبون گوشت یا ژامبون مرغ

نصف قاشق چای‌خوری فلفل

نصف قاشق چای‌خوری نمک

بیست و پنج گرم کره

برای پخت املت اسپانیایی مزین به قارچ، ابتدا موادی چون ژامبون، قارچ، گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای را ریز خرد کرده و آماده کنید. نمک و فلفل را به تخم مرغ افزوده و آن‌ها را خوب مخلوط کنید. کره را در ماهیتابه قرار دهید و آن را روی شعله گرم کنید تا ذوب شود. سپس، مواد خرد شده را به ماهیتابه اضافه کرده و تا زمانی که نرم شوند، سرخ کنید. پس از آن، تخم مرغ‌های هم‌زده را به مخلوط افزوده و اجازه دهید تا املت شکل گیرد. املت اسپانیایی با قارچ یک وعده غذایی عالی برای دانشجویان و یک گزینه ایده‌آل برای زمان‌هایی است که به دنبال تهیه یک وعده غذایی سریع و لذیذ هستید.

طرز تهیه املت اسپانیایی با سیب زمینی

یکی از انواع املت اسپانیایی، املت اسپانیایی با سیب زمینی است. مواد لازم برای تهیه املت اسپانیایی با سیب زمینی عبارتند از:

سه عدد تخم مرغ

دو عدد سیب زمینی با اندازه متوسط

چهار عدد گوجه فرنگی با اندازه متوسط

یک قاشق غذاخوری مرزه خشک

نمک و پودر سیر به مقدار مورد نیاز

زردچوبه و فلفل به مقدار مورد نیاز

روغن سرخ کردنی به مقدار مورد نیاز

روش تهیه املت اسپانیایی با استفاده از سیب زمینی به ترتیب زیر است:

اولین قدم، پوست کندن و شستن پیاز‌هاست، سپس آن‌ها را به شکل دانه‌ریز خرد کنید.

سیب زمینی‌ها را شسته، پوست بگیرید و آن‌ها را به صورت درشت رنده کنید. برای خارج کردن نشاسته، آب رنده شده سیب زمینی‌ها را بگیرید.

گوجه فرنگی‌ها را نیز شسته و به شکل حلقه‌ای برش دهید.

در یک کاسه مناسب، تخم مرغ‌ها را شکسته، مقداری مرزه و نمک اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید.

یک تابه را روی حرارت گذاشته، روغن را اضافه کنید و اجازه دهید تا گرم شود. پیاز‌های خرد شده را در روغن داغ تفت دهید، کمی زردچوبه و نمک هم به آن اضافه کنید و با پیاز سرخ کنید. پس از طلایی شدن پیازها، آن‌ها را از تابه خارج کنید.

در همان تابه، سیب زمینی‌های رنده شده را اضافه کنید و تفت دهید، سپس پیازهای سرخ شده را دوباره به تابه برگردانده و با سیب زمینی تفت دهید، سپس این مخلوط را کنار بگذارید.

حالا گوجه فرنگی‌های حلقه‌ای را در تابه با کمی نمک، فلفل و پودر سیر تفت دهید. پس از تفت دادن گوجه‌ها، روی هر کدام از آن‌ها کمی از مخلوط پیاز و سیب زمینی قرار دهید و گوجه‌ها را با فاصله در تابه بچینید تا فضای خالی بین آن‌ها باشد.

مخلوط تخم مرغ را به تابه اضافه کنید و صبر کنید تا تخم مرغ‌ها کاملا بپزند. با پخته شدن تخم مرغ‌ها، املت شما آماده است.

طرز تهیه املت اسپانیایی با چیپس

یکی دیگر از انواع املت اسپانیایی، املت اسپانیایی با چیپس است. مواد لازم برای طرز تهیه املت اسپانیایی با چیپس عبارتند از:

چیپس سیب زمینی

تخم مرغ

پنیر پارمزان

سیر

سس ماهی

کره

فلفل دلمه‌ای قرمز

کدو سبز

پیاز

فلفل سیاه و نمک به مقدار مورد نیاز

روش تهیه املت اسپانیایی با استفاده از چیپس به این شکل است که در ابتدا، چیپس‌ها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. سپس تخم مرغ‌ها را به همراه سیر رنده شده، نمک، فلفل سیاه، سس ماهی و پنیر پارمزان به مخلوط چیپس اضافه کرده و همه مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید و آن را کنار بگذارید. در ادامه، فلفل دلمه‌ای قرمز، کدو سبز و پیاز را خرد کرده و تابه‌ای با اندازه مناسب را روی شعله قرار دهید. کره را به تابه افزوده و اجازه دهید تا ذوب شود، سپس مواد خرد شده فلفل دلمه‌ای، کدو و پیاز را در تابه اضافه کرده و تفت دهید.

پس از سرخ شدن مواد در تابه، مخلوط تخم مرغ و چیپس را به آن اضافه کرده و با مواد تفت داده شده ترکیب نمایید. حرارت را کاهش داده، در تابه را بپوشانید و اجازه دهید املت به مدت حدود ده دقیقه بپزد. پس از اتمام این زمان، املت اسپانیایی شما با چیپس آماده سرو است.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 21 بهمن 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.