;
راز خوشمزگی بامیه و نکات پخت بامیه برای ماه رمضان - مُچُم
راز خوشمزگی مربا و فوت و فن تهیه انواع مربا به صورت حرفه ای

راز خوشمزگی مربا و فوت و فن تهیه انواع مربا به صورت حرفه ای

راز خوشمزگی مربا راز خوشمزگی مربا و فوت و فن تهیه انواع مربا به صورت حرفه ای در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. وقتی قصد تهیه مربا در خانه …

راز خوشمزگی حلوا شکری و نکات تهیه حلوا شکری خوشمزه خانگی

راز خوشمزگی حلوا شکری و نکات تهیه حلوا شکری خوشمزه خانگی

راز خوشمزگی حلوا شکری راز خوشمزگی حلوا شکری و نکات تهیه حلوا شکری خوشمزه خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. آیا به عنوان گزینه‌های صبحانه، نان و پنیر …

راز خوشمزگی آش عباسعلی و نکات پخت آش عباسعلی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی آش عباسعلی و نکات پخت آش عباسعلی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی آش عباسعلی راز خوشمزگی آش عباسعلی و نکات پخت آش عباسعلی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. آش عباسعلی یکی از انواع آش‌هاست که …

راز خوشمزگی بامیه

طرز تهیه بامیه دراز خشک طرز تهیه بامیه خشک بازاری طرز تهیه بامیه با پیمانه لیوان فیلم طرز تهیه بامیه دراز بازاری طرز تهیه بامیه اصفهانی علت خشک شدن بامیه نی نی سایت راز خوشمزگی خورشت بامیه نی نی سایت طرز تهیه بامیه ساده

راز خوشمزگی بامیه و نکات پخت بامیه برای ماه رمضان در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

بامیه یکی از خوراکی‌های لذیذ و مناسب برای ماه مبارک رمضان می‌باشد که همراه با زولبیا در فروشگاه‌های شیرینی یافت می‌شود. این محصول معمولاً به صورت جمعیتی در این ماه معرفی می‌شود. اما تهیه بامیه در خانه نیز توسط بسیاری از افراد دوست داشتنی است، اما ممکن است بامیه‌های خانگی گاهی نسبت به نمونه‌های موجود در بازار کمی خشک و عاری از خوشمزگی به نظر آیند. در این صورت، اگر به دنبال تهیه بامیه‌ای خوشمزه برای مهمانی‌ها و افطارهای خود هستید.

داغ زدن خمیر بامیه

برای افزایش لطافت و خوشمزگی بامیه، ابتدا مقدار مشخص شده آب، روغن و شربت بار یا عسل را در حرارت ملایم داغ می‌کنیم تا اطراف آن به جوش درآید. سپس آرد را به صورت یکجا به این مخلوط اضافه کرده و با دقت آن را همزنی می‌کنیم تا خمیر در وسط ظرف جمع گردد. با استفاده از حرارت کم، خمیر را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه داغ می‌کنیم. این داغ کردن باعث می‌شود خمیر به‌طور کامل پخته شده و رطوبت اضافی آن تبخیر شود، که به بهبود کیفیت نهایی بامیه کمک می‌کند.

استفاده از نشاسته ذرت

به منظور داشتن بامیه‌ای خوشمزه و ترد، در مرحله تهیه خمیر بامیه، یک قاشق مرباخوری از نشاسته ذرت به مواد افزوده شود.

میزان تخم مرغ

در فرآیند تهیه بامیه، باید به تعداد تخم مرغ مورد استفاده دقت کنید. تخم مرغ به میزان زیاد منجر به شل شدن وسط بامیه پس از پخت می‌شود، در حالی که تخم مرغ به مقدار کم باعث سفت شدن بامیه می‌گردد.

ولرم بودن خمیر بامیه

پس از داغ کردن خمیر به خوبی، حرارت زیر را خاموش کنید و آن را به خودی خود خنک شود، نه گرم و نه سرد. وقتی که خمیر به دمای معتدلی رسید، تخم مرغ‌ها را به صورت دانه‌دانه به آن اضافه کنید. اگر خمیر داغ باشد، تخم مرغ‌ها پخته می‌شوند و اگر خمیر سرد باشد، تخم مرغ‌ها به خوبی در خمیر حل نمی‌شوند.

عدم استفاده از روغن داغ

خمیر را در یک کیسه نایلون یا قیف قرار داده و از ماسوره بریزید. در یک قابلمه کوچک، روغن به میزان زیادی ریخته و نوک یک قیچی را داخل روغن قرار دهید تا گرم شود. سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید، اما اجازه ندهید که روغن به شدت داغ شود. چون اگر روغن بسیار داغ باشد، خمیر در داخل به طور کامل پخته نخواهد شد و فقط یک پوسته نازک و غیرقابل نفوذ برای جذب شربت روی بامیه ایجاد می‌شود، در نتیجه هسته مرکزی بامیه شربت نمی‌گیرد و سفت می‌شود. همچنین از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید.

ملایم بودن حرارت

برای سرخ کردن بامیه، قبل از ورود به روغن داغ، قیف را به خوبی فشار دهید و با استفاده از یک قیچی، بامیه‌ها را به اندازه‌ی مناسب برش دهید. سپس آنها را با حرارت ملایم در روغن قرار دهید و صبر کنید تا بامیه‌ها به طور یکنواخت سرخ شوند. توجه داشته باشید که اگر بامیه‌ها با حرارت بیش از حد سرخ شوند، ممکن است داخل آنها خام باقی بماند و به نتیجه‌ی دلخواه از لحاظ تردی نرسید.

یکنواخت سرخ شدن بامیه

در هنگام افزودن خمیر بامیه به روغن، توجه داشته باشید که وقتی خمیر هنوز سفت نشده است، آن را به هیچ وجه تکان ندهید تا ظاهر خمیر خراب نشود. زمانی که بامیه‌ها کمی از خودشان جذب روغن کردند و رنگ آنها به طلایی تغییر کرد، به آرامی آنها را برگردانید تا تمام نقاط آنها به رنگ طلایی سرخ شوند.

غلظت شهد

کیفیت بامیه به شدت تحت تأثیر شیرینی شده است و باید توجه داشت که شیرینی نباید خیلی غلیظ یا بسیار رقیق باشد. اگر شهد بیش از حد رقیق باشد، ممکن است باعث شود که بامیه نرم و بی‌ساخته شود، در حالی که در صورت غلیظ بودن شهد، ممکن است بامیه شکرک زده شود.

نکات بعد از پخت

برای جلوگیری از نرم شدن بامیه‌ها بعد از پخت، باید حدود هفت تا هشت ساعت آنها را بدون پوشش روی آن گذاشته و در یخچال قرار دهید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 23 شهریور 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.