;
راز خوشمزگی نخود فرنگی و نکات پخت نخود فرنگی خوشمزه - مُچُم
راز خوشمزگی کبه و نکات پخت کبه خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کبه و نکات پخت کبه خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کبه راز خوشمزگی کبه و نکات پخت کبه خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. کبه یا کپه یک غذای خوشمزه و لذیذ در فرهنگ …

راز خوشمزگی شیرینی مینیاتوری و نکات پخت شیرینی مینیاتوری خانگی

راز خوشمزگی شیرینی مینیاتوری و نکات پخت شیرینی مینیاتوری خانگی

راز خوشمزگی شیرینی مینیاتوری راز خوشمزگی شیرینی مینیاتوری و نکات پخت شیرینی مینیاتوری خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. شیرینی مینیاتوری دارای بافتی خوشمزه و بیسکویتی می‌باشد. این …

راز خوشمزگی سالاد لوبیا سفید و نکات تهیه سالاد لوبیا سفید خوشمزه

راز خوشمزگی سالاد لوبیا سفید و نکات تهیه سالاد لوبیا سفید خوشمزه

راز خوشمزگی سالاد لوبیا سفید راز خوشمزگی سالاد لوبیا سفید و نکات تهیه سالاد لوبیا سفید خوشمزه در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. سالاد لوبیای سفید، از لوبیای سفید …

راز خوشمزگی نخود فرنگی

روش پخت نخود فرنگی فریز شده علت سفت شدن نخود فرنگی روش پخت نخود فرنگی نی نی سایت زمان پخت نخود فرنگی نی نی سایت پخت نخود فرنگی برای الویه پخت سریع نخود فرنگی روش پخت نخود فرنگی دیرپز طرز پخت نخود فرنگی پلو

راز خوشمزگی نخود فرنگی و نکات پخت نخود فرنگی خوشمزه در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

نخود فرنگی یکی از سبزیجات طیب و دلپذیر است که دارای مزایای بسیاری برای سلامتی بدن می‌باشد. از نخود فرنگی در تهیه انواع غذاها و پیش‌غذاها، به ویژه سالادهای مختلف مانند سالاد ماکارونی، پیتزا سبزیجات، کوکو، و سوپ، استفاده می‌شود.

آشنایی با فصل نخود فرنگی

نخود فرنگی معمولاً در فصل‌های سرد سال موجود است. این نخود سبز را در بهار و پاییز معمولاً می‌توان یافت و می‌توانید آن را تهیه کرده و فریز کنید تا در تمام طول سال در دسترستان باشد.

آشنایی با بلانچ نخود فرنگی

بلانچ کردن یک تکنیک متداول در آشپزی است که بیشتر برای حفظ تازگی، مزه، و رنگ سبزیجات استفاده می‌شود. برای نگهداری بهتر نخود فرنگی‌ها پیش از فریزر کردن، توصیه می‌شود آنها را بلانچ کنید.

برای این کار، نخود فرنگی‌هایی با پوست تازه و بدون لکه‌ها را انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که وقتی نخودها را از پوست خارج می‌کنید، این کار را به سرعت انجام دهید تا نخودها نرم بمانند و تازگی آنها حفظ شود. اگر مقدار زیادی نخود فرنگی دارید، بهتر است از کمک دیگران هم استفاده کنید، زیرا پس از خارج کردن از پوست، نخودها با گذر زمان سفت می‌شوند. یک قابلمه را پر از آب کنید و بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیافتد. سپس یک قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید. یک کاسه حاوی آب و یخ آماده کنید. نخود فرنگی‌ها را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه در آب جوش قرار دهید، سپس آنها را خارج کنید و بلافاصله در آب و یخ بریزید و به مدت ۵ دقیقه در آب و یخ نگه دارید. سپس نخود فرنگی‌ها را درون یک آبکش بریزید و در کیسه‌های پلاستیکی بسته‌بندی کنید. بهتر است نخود فرنگی‌ها را در بسته‌های کوچک و به مقدار کم بسته بندی کنید.

چرا گاهی نخود فرنگی دیر می پزد

یکی از دلایل تأخیر در پختن نخود فرنگی، فریزر کردن آن در وضعیت خام است. برای جلوگیری از این مشکل، توصیه می‌شود قبل از قرار دادن آن در فریزر، نخود فرنگی را کمی بپزید تا نیم پز شود و سپس آن را بسته بندی کرده و در فریزر قرار دهید.

نخود فرنگی در الویه

برای تهیه سالاد الویه، می‌توانید از نخود فرنگی آماده‌ای که به شکل کنسرو عرضه می‌شوند، استفاده کنید. اگر از نخود فرنگی تازه استفاده می‌کنید، باید آن‌ها را پس از آبپز کردن به سالاد الویه اضافه کنید.

مدت زمان پخت نخود فرنگی

نخود فرنگی جز سبزیجاتی است که بسیار سریع پخته می‌شود. حدود ۳ تا ۵ دقیقه برای پخت کامل نخود فرنگی تازه یا فریزر شده کافی است. اگر نخود فرنگی خشک است و قبل از پخت در آب خیسانده شده است، به زمان بیشتری نیاز دارد و معمولاً ۵ تا ۱۰ دقیقه پخت مناسبی برای آن است

پختن نخود فرنگی با شرط سبز ماندن

برای حفظ رنگ سبز نخود فرنگی در هنگام پخت، ۱ قاشق چایخوری شکر و ۱ قاشق چایخوری نمک را ترکیب کنید و آنها را در حین پخت به قابلمه اضافه کنید تا نخود فرنگی تغییر رنگ ندهد.

آموزش پخت نخود فرنگی خشک

قبل از پخت، نخود فرنگی خشک را حدود ۳ تا ۶ ساعت درون آب قرار دهید تا به خوبی خیس بخورد. سپس پس از گذشت این مدت زمان، آن را با جوشاندن یا استفاده از بخارپز بپزید.

علت چروکیده شدن نخود فرنگی

نخود فرنگی از آن دسته سبزیجاتی است که پوستش هنگام پختن چروک می‌شود. برای جلوگیری از این موضوع، در حین پخت، کمی آبلیمو به آن اضافه کنید.

همه چیز در مورد کنسرو نخود فرنگی

برای تهیه کنسرو نخود فرنگی، مراحل زیر را دنبال کنید:

دانه‌های نخود فرنگی را به دقت شسته و تمیز کنید.

تعدادی شیشه تهیه کنید و آن‌ها را با دانه‌های نخود فرنگی پر کنید.

یک قابلمه با آب پر کنید و مقداری نمک اضافه کنید تا طعم نمک در آب حس شود.

روش پخت نخود فرنگی فریز شده علت سفت شدن نخود فرنگی روش پخت نخود فرنگی نی نی سایت زمان پخت نخود فرنگی نی نی سایت پخت نخود فرنگی برای الویه پخت سریع نخود فرنگی روش پخت نخود فرنگی دیرپز طرز پخت نخود فرنگی پلو

بعد از جوشیدن محلول آب و نمک، اجازه دهید آن خنک شود و سپس این محلول را درون شیشه‌ها بریزید.

یک قابلمه بزرگ با آب پر کنید و شیشه‌ها را بدون در آن قرار دهید.

زمانی که آب درون قابلمه به جوش افتاد، محلول آب و نمک در داخل شیشه‌ها هم شروع به جوشیدن می‌کند.

نخود فرنگی‌ها باید تا حدود ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بجوشند تا پخته و نرم شوند. اگر آب و نمک درون شیشه‌ها کم شد، دوباره پرشان کنید.

پس از سپری شدن این زمان، نخود فرنگی‌ها را چک کنید. اگر نرم شده بودند، درب شیشه‌ها را ببندید و به مدت ۱۰ دقیقه اجازه دهید که در داخل شیشه‌ها بجوشند.

زمانی که شیشه نخود فرنگی‌ها سرد شد، می‌توانید آن‌ها را درون یخچال نگه دارید و به مرور از آن استفاده کنید.

پخت نخود فرنگی در مایکروویو

جهت پختن نخود فرنگی به روش دیگر، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

دانه‌های نخود فرنگی را به دقت شسته و تمیز کنید.

نخود فرنگی‌ها را در یک ظرف مناسب قرار دهید.

آب داغ بر روی نخود فرنگی‌ها بریزید تا آن‌ها را بپوشاند.

ظرف حاوی نخود فرنگی‌ها را در مایکروویو قرار دهید.

میکروویو را به توانایی بالا تنظیم کنید و نخود فرنگی‌ها را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بپزید.

بعد از پخت، نخود فرنگی‌ها را از مایکروویو خارج کرده و آن‌ها را با یک کمی نمک و دیگر افزونه‌های مورد نظر تزیین کنید.

حالا می‌توانید از نخود فرنگی‌های پخته شده به عنوان یک پیش‌غذا یا مواد اصلی در آشپزی‌های مختلف استفاده کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 13 شهریور 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.