راز خوشمزگی برنج مجلسی و فوت و فن برنج رستورانی چیست - مُچُم
مدل زبرا شیک + جدیدترین و شیک ترین مدل های پرده زبرا برای پذیرایی و اتاق خواب

مدل زبرا شیک + جدیدترین و شیک ترین مدل های پرده زبرا برای پذیرایی و اتاق خواب

مدل زبرا مدل زبرا شیک + جدیدترین و شیک ترین مدل های پرده زبرا برای پذیرایی و اتاق خواب همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. پرده …

مدل سارافون دخترانه + جدیدترین و شیک ترین مدل های سارافون دخترانه و زنانه

مدل سارافون دخترانه + جدیدترین و شیک ترین مدل های سارافون دخترانه و زنانه

مدل سارافون مدل سارافون دخترانه + جدیدترین و شیک ترین مدل های سارافون دخترانه و زنانه همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. بیشتر ما لباس را …

مدل چادر مشکی + جدیدترین و به روزترین مدل های چادر زنانه مشکی و گلدار

مدل چادر مشکی + جدیدترین و به روزترین مدل های چادر زنانه مشکی و گلدار

مدل چادر مدل چادر مشکی + جدیدترین و به روزترین مدل های چادر زنانه مشکی و گلدار همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. چادر یکی از …

راز خوشمزگی برنج مجلسی

فوت و فن برنج رستورانی طرز پخت برنج رستورانی طرز تهیه برنج ابکش مجلسی فیلم طرز پخت برنج رستورانی از کجا بفهمیم برنج دم کشیده طرز تهیه برنج ساده چرا برنج رستوران خوشمزه است مدت زمان دم کشیدن برنج آبکش

راز خوشمزگی برنج مجلسی و فوت و فن برنج رستورانی و نکات برنج مجلسی چیست در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

توصیه هایی برای پخت برنج مجلسی بسیار ساده هستند. در هنگام دم گذاشتن برنج، سوراخ‌هایی روی برنج ایجاد کنید تا به‌خوبی بپزد. همچنین، در اوج جوشیدن، یک لیوان آب سرد به برنج اضافه کنید تا برنج به‌خوبی قد بکشد. برای کاهش شوری برنج، چند عدد سیب‌زمینی پوست کنده را به آب برنج اضافه کنید. برای جلوگیری از بوی سوختگی، نانی روی برنج قرار دهید. اگر برنج شما کم نمک است، می‌توانید کمی نمک را در آب جوش حل کنید و بر روی برنج بریزید.

آموزش پخت برنج مجلسی

برای پخت برنج، ابتدا باید آن را خیس کنید. بعد از شستشو، برنج را در کاسه یا لگنی قرار داده و روی آن آب گرم (نه آب داغ) ریخته و حدود ۴ بند انگشت بالاتر از سطح برنج قرار دهید. سپس به آب برنج نمک اضافه کنید و حداقل ۳ تا ۴ ساعت برای خیس خوردن آن صبر کنید.

بعد از خیس خوردن برنج، قابلمه‌ای را انتخاب کنید و دو سوم آن را با آب پر کنید. قابلمه را روی شعله قوی قرار داده و آب را به جوش بیاورید. سپس آب برنج را خالی کرده و داخل قابلمه حاوی آب جوشی را بریزید و صبر کنید تا برنج درون آب جوش پخته شود.

برای اطمینان از آمادگی برنج، یک دانه برنج در حال جوش را بین انگشتان فشار دهید یا در دهانتان بگذارید. مغز دانه برنج نباید سفت، زبر و خشک باشد. همچنین، نشانه دیگر آمادگی برنج، قرار گرفتن مقداری از دانه‌های برنج پخته روی آب است.

در پایان، برنج را با آبکشی از قابلمه خارج کرده و با استفاده از یک قاشق چوبی آن را هم ریز کنید تا دانه‌های برنج جدا از هم شوند. سپس برنج را در بشقابی قرار داده و همراه با غذای دلخواه سرو کنید.

روش آبکش کردن برنج مجلسی

وقتی اطمینان حاصل کردید که برنجتان پخته است، آن را در آبکش قرار داده و روی آن آب ولرم بریزید تا نمک به آن اضافه شود و از حرارت کاسته شود.

برای دم کردن برنج، ابتدا یک قابلمه مناسب را آماده کنید و مقداری روغن ریخته و کف قابلمه را چرب کنید. سپس قابلمه را روی شعله اجاق قرار داده و آن را گرم کنید. بعد از آن، قابلمه را از روی اجاق بردارید و کف آن را با نان، حلقه‌های سیب زمینی یا هر ماده دیگری که برای ته دیگ مناسب است، پوشانید.

سپس با کفگیر بزرگ، برنج را به قابلمه بریزید به طوری که در قالب یک کوه قرار گیرد و به دیواره‌های قابلمه چسبیده نشود. بعد از اینکه برنج را در قابلمه ریختید، مخلوط روغن و آب را در کاسه‌ای دیگر روی اجاق گرم کنید و آن را روی برنج بریزید، سپس قابلمه را ببندید. در این مرحله، شعله اجاق باید قوی باشد. قبل از قرار دادن درب قابلمه، با دسته کفگیر چند سوراخ در برنج ایجاد کنید.

بعد از قرار دادن درب قابلمه، وقتی صدای جوشیدن برنج به گوشتان می‌رسد و از قابلمه کمی بخار بیرون می‌آید، دم‌کنی را بگذارید و شعله را کم کنید تا برنج دم بکشد. معمولاً برای دم کردن پلوی ساده همراه با ته دیگ نان یا سیب زمینی، یک ساعت و نیم زمان لازم است.

روش قد کشیدن برنج

در حین جوشاندن برنج، می توانید یک لیوان آب سرد را به آن اضافه کنید. همچنین توصیه می شود یک قابلمه بزرگ برای پخت برنج انتخاب کنید تا برنج به طور کامل در آن جا بگیرد و به راحتی قد کشیده شود.

برای بهبود طعم برنج و اطمینان از قد کشیدن کامل آن، در هنگام جوشاندن برنج، دو قاشق روغن مایع را به آب قابلمه اضافه کنید.

بعد از پخت برنج، در زمان آبکش کردن، توصیه می شود آب سرد را روی برنج نریزید، زیرا این کار باعث می شود برنج شوک ببیند و قد کشیدن آن متوقف شود.

راهکار شور شدن برنج

در صورتی که برنج شما شور شده است، می توانید با انجام چند کار جبران کنید. ابتدا می توانید چند تکه سیب زمینی پوست کنده را در آب برنج بریزید. سیب زمینی قادر است شوری را جذب کند و می تواند به کاهش شوری برنج کمک کند. همچنین، قبل از آبکش کردن برنج، می توانید مقدار بیشتری آب را روی آن آبکش کنید. این کار نیز می تواند شوری برنج را کاهش دهد. در صورتی که قبل از اینکه بتوانید اقدام به جبران شوری برنج کنید، خورش را با حداقل مقدار نمک ممکن پخته شود.

فوت و فن برنج رستورانی طرز پخت برنج رستورانی طرز تهیه برنج ابکش مجلسی فیلم طرز پخت برنج رستورانی از کجا بفهمیم برنج دم کشیده طرز تهیه برنج ساده چرا برنج رستوران خوشمزه است مدت زمان دم کشیدن برنج آبکش

اگر برنج ته گرفت چه کنیم؟

در صورتی که برنج شما ته گرفته است، می توانید با انجام چند کار جبران کنید. کافی است چند عدد نان را روی برنج قرار دهید تا کاملاً بوی سوختگی از بین برود، زیرا نان بوی سوختگی را جذب می کند. همچنین، اگر پیاز در دسترس دارید، می توانید چند حلقه پیاز را در برنج قرار دهید تا بوی سوختگی را از بین ببرد.

راهکار بی نمک شدن برنج

روش اول و آسان‌ترین کار این است که به غذا نمک بپاشید.
در مرحله دوم، نمک را در آب جوش حل کرده و آن را روی برنج بریزید.
در صورتی که وقت کافی نباشد و قبل از اینکه بتوانید کاری برای تنظیم شوری انجام دهید، خورش را کمی شورتر از حالت معمول تهیه کنید.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 14 تیر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.