;
راز خوشمزگی استیک و فوت و فن استیک حرفه ای رستورانی - مُچُم
راز خوشمزگی سیب زمینی تنوری و نکات پخت سیب زمینی تنوری

راز خوشمزگی سیب زمینی تنوری و نکات پخت سیب زمینی تنوری

راز خوشمزگی سیب زمینی تنوری راز خوشمزگی سیب زمینی تنوری و نکات پخت سیب زمینی تنوری در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. سیب‌زمینی می‌تواند به روش‌های متعدد طبخ و …

راز خوشمزگی شیرینی دادلی و فوت و فن شیرینی دادلی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی شیرینی دادلی و فوت و فن شیرینی دادلی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی شیرینی دادلی راز خوشمزگی شیرینی دادلی و فوت و فن شیرینی دادلی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. شیرینی دادلی به عنوان یکی …

راز خوشمزگی سوپ سیب زمینی و فوت و فن سوپ سیب زمینی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی سوپ سیب زمینی و فوت و فن سوپ سیب زمینی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی سوپ سیب زمینی راز خوشمزگی سوپ سیب زمینی و فوت و فن سوپ سیب زمینی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. سوپ، گزینه‌ای …

راز خوشمزگی استیک

فیلم طرز تهیه استیک گوشت در ماهیتابه طرز تهیه استیک گوشت در فر طرز تهیه استیک گوشت رستورانی طرز تهیه استیک گوشت گوساله در ماهیتابه طرز تهیه استیک ساده طرز تهیه استیک مرغ طرز تهیه استیک گوشت در ماهیتابه رژیمی طرز تهیه استیک ایتالیایی

راز خوشمزگی استیک و فوت و فن استیک حرفه ای رستورانی و نکات پخت استیک در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

گوشت راسته گاو که دارای رگه‌های چربی است، با نام استیک شناخته می‌شود. این نوع گوشت را می‌توان بر روی آتش کباب کرد یا در روغن سرخ کرد. استیک را معمولاً همراه با سیب‌زمینی و انواع سبزیجات پخته‌شده و سالاد سزار سرو می‌کنند. طعم این غذا شبیه به کباب برگ و کباب چنجه است و در کشورهای مختلف نیم‌کره شمالی به روش‌های متفاوت و گوناگون پخته می‌شود.

مواد لازم برای استیک

گوشت استیک (گوشت گوساله، مرغ، گوشت قرمز یا ماهی می‌تواند استفاده شود)
روغن (بهتر است از روغن زیتون استفاده کنید)
نمک و فلفل سیاه
سس و چاشنی‌های دلخواه (اختیاری)

طرز تهیه استیک

گوشت را از یخچال بیرون آورده و به دمای اتاق رسانید.
ضخامت گوشت را حدود ۲٫۵ سانتی‌متر برش دهید.
گوشت را به میزان دلخواه با نمک و فلفل سیاه پاشید.
روغن را در یک ماهیتابه به دمای بالا برسانید.
گوشت را به مدت ۳-۴ دقیقه به طور مستمر سرخ کنید. در صورت تمایل به استیک کمتر پخته، زمان سرخ کردن را کاهش دهید.
سپس گوشت را برگردانده و طرف دیگر آن را به مدت ۳-۴ دقیقه بر روی حرارت بالا بپزید.
گوشت را از روی حرارت بردارید و به مدت ۲-۳ دقیقه روی تخته گوشت قرار دهید تا به دمای اتاق برسد.
استیک را با سس و انواع چاشنی‌های دلخواه سرو کنید.

نحوه گرم کردن گوشت

قبل از شروع به سرخ کردن استیک، باید گوشت را از یخچال خارج کرده و به دمای اتاق رسانید. این اقدام بهترین نتیجه را در پخت یکنواخت و بهتر گوشت تضمین می‌کند.

میزان ضخامت استیک

اهمیت ضخامت استیک بسیار بالاست. استیک با ضخامتی حدود ۲٫۵ تا ۳ سانتی‌متر انتخاب بهترین نتیجه را به ارمغان می‌آورد.

نمک زدن به استیک

پیش از سرخ کردن استیک، باید به میزان مناسبی نمک و فلفل سیاه را بر روی آن پاشید. حتماً به اندازه‌ای نمک استفاده کنید که مناسب طعم گوشت باشد و از مقدار زیادی نمک پرهیز کنید.

حرارت استیک

در طی فرایند پخت استیک، حرارت را به طور دقیق کنترل کنید. استیک باید بر روی حرارت بالا قرار گیرد تا به درستی پخته شود. همچنین، حرارت مناسب را برای پختن استیک انتخاب کنید تا از بیرون کرکره‌ای و از درون نرم و طری باشد.

زمان پخت استیک

مدت زمان پخت استیک بستگی به ضخامت گوشت دارد. برای استیک با ضخامت یک اینچ، تقریباً ۳ تا ۴ دقیقه روی هر طرف را در نظر بگیرید تا به میزان متوسط بپزد. اگر استیک را از فریزر استفاده می‌کنید، قبل از پخت آن را برای چند ساعت در یخچال قرار داده تا به طور کامل رویت طبیعی خود بازگرداند.

گوشت مناسب

استیک را بهتر است از گوشت با کیفیت و تازه تهیه کنید. بهترین گزینه، استفاده از گوشتی با چربی کم و ماهیچه کمتر است. این نوع گوشت، بهترین نتیجه را در پخت استیک به ارمغان می‌آورد.

درجه حرارت ملایم

برای پخت استیک بهتر است از درجه حرارت متوسط استفاده کنید تا گوشت خشک نشود و طعم خوبی را به خود بگیرد. حرارت متوسط کافیست تا استیک به طور یکنواخت پخته شود و درون آن رطوبت حفظ شود، به این ترتیب استیک با طعم و بافتی خوب سرو خواهد شد.

استفاده از نمک و فلفل

قبل از پخت استیک، بهتر است آن را با نمک و فلفل ادویه کنید. این اقدام می‌تواند به طعم استیک کمک کرده و آن را بیشتر تحسین برانگیز سازد. با اضافه کردن مقدار مناسبی نمک و فلفل، می‌توانید طعم و ادویه‌ای دلچسب به استیک ببخشید و لذت بیشتری از آن ببرید.

فیلم طرز تهیه استیک گوشت در ماهیتابه طرز تهیه استیک گوشت در فر طرز تهیه استیک گوشت رستورانی طرز تهیه استیک گوشت گوساله در ماهیتابه طرز تهیه استیک ساده طرز تهیه استیک مرغ طرز تهیه استیک گوشت در ماهیتابه رژیمی طرز تهیه استیک ایتالیایی

روغن مناسب

در هنگام پخت استیک، می‌توانید از روغن نباتی، روغن زیتون یا روغن کوکونات استفاده کنید. اما بهتر است مقدار کمی از روغن را بر روی استیک ریخته و آن را پخت کنید. استفاده از روغن در این مرحله می‌تواند به استیک کمک کند تا طراوت خود را حفظ کند و از خشک شدن جلوگیری کند. می‌توانید روغن را به طور متناسب بر روی استیک پاشید و سپس استیک را پخته تا به طعم و کیفیت مطلوبی دست یابید.

استراحت دادن به استیک

بعد از پخت استیک، مناسب است آن را برای چند دقیقه استراحت دهید تا داخل آن آرام شود و طعم بهتری به آن ببخشید. در این زمان، گوشت درونی در دمای مناسب خود بهبود می‌یابد و احتمالاً طراوت و شیرینی بیشتری به استیک خواهد داد. می‌توانید استیک را درون یک سینی آلومینیومی یا روی یک تخته چوبی برای استراحت قرار دهید. در این مدت، اندکی دمای استیک کاهش می‌یابد و اجازه می‌دهید تا اندکی استراحت کند و از طراوت خود استفاده کند.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 8 تیر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.