;
راز خوشمزگی لبو و رازهایی برای قرمز ماندن لبو هنگام پخت - مُچُم
راز خوشمزگی کلوچه شوشتری و نکات پخت کلوچه شوشتری خوشمزه

راز خوشمزگی کلوچه شوشتری و نکات پخت کلوچه شوشتری خوشمزه

راز خوشمزگی کلوچه شوشتری راز خوشمزگی کلوچه شوشتری و نکات پخت کلوچه شوشتری خوشمزه در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. روش تهیه کلوچه شوشتری دو نوع دارد: یک نوع …

راز خوشمزگی سالاد ذرت و نکات سالاد ذرت خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی سالاد ذرت و نکات سالاد ذرت خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی سالاد ذرت راز خوشمزگی سالاد ذرت و نکات سالاد ذرت خوشمزه و خانگی همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. سالاد ذرت، یکی از انواع پرطرفدار …

راز خوشمزگی سالاد میوه و نکات تهیه سالاد میوه خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی سالاد میوه و نکات تهیه سالاد میوه خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی سالاد میوه راز خوشمزگی سالاد میوه و نکات تهیه سالاد میوه خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. در مهمانی‌ها، اغلب نخستین پذیرایی با میوه‌های …

راز خوشمزگی لبو

برای قرمز ماندن لبو هنگام پخت فوت و فن پخت لبو طرز پخت لبو مجلسی طرز پخت لبو نی نی سایت طرز تهیه لبو پوست کنده چیکار کنم لبو زود بپزه چیکار کنیم که لبو قرمز بشه لبو چند ساعته میپزه نی نی سایت

راز خوشمزگی لبو و رازهایی برای قرمز ماندن لبو هنگام پخت و نکات پخت لبو در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

همه کسانی که عاشق لبو هستند، به این واقعیت اعتراف می‌کنند که لبوهایی که در خانه تهیه می‌کنند، هرگز به شکل لبوهایی که در خارج می‌خرند شبیه نمی‌شوند. این ادعا کاملاً درست است، زیرا اگر فروشندگان لبو نسبت به روش‌های درست کردن آن اطلاعات کافی نداشته باشند، کمتر کسی حاضر خواهد بود قیمت چند برابری را پرداخت کند و لبویی که خودش می‌تواند درست کند را خریداری کند. در این مقاله، نکات مهم در پخت لبو را برای شما شرح خواهیم داد.

مواد مورد نیاز

برای تهیه لبو، به ازای هر سه چغندر کوچک، نیاز به سه لیوان آب و سه قاشق شکر دارید. اگر تعداد چغندرها بیشتر شد، باید مواد اولیه را به همین نسبت افزایش دهید.

طرز تهیه لبو روی اجاق گاز

در این روش تهیه لبو، شما بدون دست زدن به پوست، سر و ته چغندر، فقط با استفاده از برس، آن را شسته و تمیز می کنید. سپس در قابلمه آب ریخته و حرارت را کم کرده، به مدت دو تا سه ساعت آن را نرم می کنید.

بعد از مدت زمان مذکور، لبو را از قابلمه خارج کرده و پوست آن را پوشانده و حلقه حلقه می کنید. سپس برش ها را به آب لبو برگردانده و مقداری شکر به آب لبو اضافه می کنید. قابلمه را بر روی حرارت قرار داده و به مدت یک ساعت با حرارت کم می پزید. سپس لبو را خارج کرده و به آن اجازه می دهید تا خنک شود.

در صورت استفاده از چغندرهای بزرگتر، زمان و مقدار آب شما افزایش خواهد یافت.

طرز تهیه لبو در فر

این روش معروف به روش “لبو کبابی” است. برای تهیه لبو کبابی، ابتدا چغندر را شسته و سپس آن را در فویل پیچیده و به مدت یک ساعت در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهید. پس از گذشت زمان، چغندر را از فر خارج کرده و پوست آن را گرفته و به صورت حلقه ای برش می زنید.

طرز تهیه لبو در زودپز

در این روش تهیه لبو، ابتدا چغندرها را شسته و به همراه آب و شکر در ظرف زودپز قرار می دهید. سپس ظرف زودپز را بسته و برای یک و نیم ساعت در زودپز می‌پزید. پس از گذشت زمان، چغندرها را از زودپز خارج کرده و پوست آنها را گرفته و به صورت حلقه‌ای برش می‌زنید.

طرز تهیه لبو در مایکروفر

در این روش، ابتدا چغندر را شسته و سر و ته آن را ببرید و ورقه‌ای کنید. سپس چغندر را با کمی سرکه تلخ مالیده و در یک ظرف مناسب قرار دهید. ظرف را در مایکروویو قرار داده و حرارت را بر روی حالت بالا تنظیم کنید. برای یک وزن ۲۵۰ گرمی لبو، حدود ۱۲ دقیقه و برای نیم کیلوگرم لبو، حدود ۱۵ دقیقه زمان لازم است. در این مدت زمان، چغندر در مایکروویو پخته می شود و آماده استفاده می‌باشد.

راز خوشمزگی پخت لبو

توصیه می‌شود چغندر را بدون هیچگونه بریدگی خریداری کنید، زیرا بریدگی‌ها ممکن است منجر به خروج رنگ چغندر شود. از این رو، تأکید می‌شود که سر و ته چغندر را نزنید تا پوست آن حفظ شود.

برای حفظ رنگ چغندر، پوست آن را نباید کامل بردارید.

در مورد لبو، برخی فروشندگان حرفه‌ای شکر را به آن اضافه می‌کنند. این کار به دو دلیل است. اولاً، با اضافه کردن شکر، لبو شیرین‌تر و خوشرنگ‌تر می‌شود. و دوماً، این کار می‌تواند طعم لبو را از سردی برگرداند.

هنگامی که لبو نرم شده است، می‌توانید چند قطره سرکه را به آب اضافه کنید تا رنگ آن زیباتر شود و همچنین سرکه مصلح برای لبو استفاده می‌شود.

هنگام خریداری چغندر، توصیه می‌شود چغندرهای تازه و کوچک را انتخاب کنید. این نوع چغندرها به طعم و کیفیت بهتری می‌رسند.

برای قرمز ماندن لبو هنگام پخت فوت و فن پخت لبو طرز پخت لبو مجلسی طرز پخت لبو نی نی سایت طرز تهیه لبو پوست کنده چیکار کنم لبو زود بپزه چیکار کنیم که لبو قرمز بشه لبو چند ساعته میپزه نی نی سایت

علت سفید شدن لبو

توصیه می‌شود چغندر را بدون هیچگونه خراش یا بریدگی خریداری کنید. دلیل اصلی این موضوع این است که بریدگی‌ها و خراش‌ها ممکن است باعث خروج رنگ چغندر شوند و این باعث کاهش کیفیت و زیبایی آن می‌شود.

همچنین، وقتی چغندر آب بیش از حدی بگیرد، رنگ آن نیز ممکن است خارج شود. بنابراین، توصیه می‌شود در هنگام شستشو و ذخیره سازی چغندر، آب را به حداقل ممکن محدود کنید تا رنگ آن حفظ شود.

در مورد ایجاد خراش و بریدگی در چغندر، باید دقت کنید که این موارد ممکن است باعث خروج رنگ شوند و این باعث کاهش کیفیت و زیبایی چغندر می‌شود. بنابراین، باید به دقت سر و ته چغندر را نزنید و آن را با دقت بیشتری بررسی کنید تا هیچگونه خراش یا بریدگی در آن وجود نداشته باشد.

علت طعم تلخ لبو

ممکن است که لبوهای شما خوب پخته نشده و یا به طور نادرست شسته شده باشند و همچنین ممکن است که به سرما زده باشند.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 31 خرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.