;
راز خوشمزگی سالاد کلم سفید و فوت و فن سالاد کلم سفید خوشمزه و خانگی - مُچُم
راز خوشمزگی کیک اسفنجی و فوت و فن کیک اسفنجی و قنادی

راز خوشمزگی کیک اسفنجی و فوت و فن کیک اسفنجی و قنادی

راز خوشمزگی کیک راز خوشمزگی کیک اسفنجی و فوت و فن کیک اسفنجی و قنادی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. از آنجایی که پختن کیک دارای فنون ساده‌ای …

راز خوشمزگی کیک خرمالو و نکات پخت کیک خرمالو خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کیک خرمالو و نکات پخت کیک خرمالو خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کیک خرمالو راز خوشمزگی کیک خرمالو و نکات پخت کیک خرمالو خوشمزه و خانگی همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. کیک خرمالو هم مثل کیک …

راز خوشمزگی خورشت سبزی و ادویه برای خوشمزه شدن قورمه سبزی

راز خوشمزگی خورشت سبزی و ادویه برای خوشمزه شدن قورمه سبزی

راز خوشمزگی خورشت سبزی راز خوشمزگی خورشت سبزی و ادویه برای خوشمزه شدن قورمه سبزی و نکات قورمه سبزی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. قورمه سبزی به جرأت …

راز خوشمزگی سالاد کلم سفید

سالاد کلم سفید و هویج و ذرت طرز تهیه سالاد کلم سفید و قرمز طرز تهیه سالاد کلم سفید با شوید انواع سالاد کلم انواع سالاد با کلم سفید طرز تهیه سالاد کلم با خیارشور سالاد کلم سفید با خیار و گوجه طرز تهیه سالاد کلم سفید رستورانی

راز خوشمزگی سالاد کلم سفید و فوت و فن سالاد کلم سفید خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

در صورتی که به دنبال تنوع از سالاد فصل یا سایر سالادها هستید، پیشنهاد می‌شود که سالاد کلم سفید را امتحان کنید. کلم سفید قابلیت ترکیب شدن با انواع مواد مختلف را دارد و می‌تواند به عنوان یک پیش غذای لذیذ سرو شود. روش‌های متعددی برای آماده سازی سالاد کلم وجود دارد.

طرز تهیه سالاد کلم سفید با کشمش و هویج

کلم سفید متوسط ۱ عدد

هویج متوسط ۲ عدد

کشمش پلویی ۱۰۰ گرم

آب‌لیمو ترش ۱ قاشق چای‌خوری

نمک، فلفل سیاه و سس مایونز

در مرحله اول برای تهیه سالاد کلم با افزودنی‌های هویج و کشمش، ابتدا کلم سفید را تمیز بشویید. سپس، با استفاده از یک چاقوی برنده، آن را به شکل رشته‌های باریک یا نوارها برش دهید.

در مرحله بعد، هویج‌ها را شسته و پوست بکنید. هویج‌ها را به صورت رنده درشت کرده، سپس آن‌ها را به کلم افزوده و به خوبی هم بزنید. سپس، کشمش‌های پلویی را شسته و آن‌ها را درون یک آبکش قرار دهید. پس از آن، کشمش‌ها را به مخلوط کلم و هویج اضافه کرده و خوب مخلوط نمایید.

برای آماده‌سازی سس سالاد، مایونز، نمک، آب لیمو و فلفل را در ظرفی به هم بزنید، سپس این سس را بر روی مواد سالاد ریخته و به خوبی هم بزنید. اگر مایلید، می‌توانید برای افزایش طعم، مقداری گردو نیز به سالاد اضافه کنید و آن را در یخچال قرار دهید تا هنگام سرو خنک شود.

طرز تهیه سالاد کلم سفید با کالباس

کالباس خرد‌شده نصف لیوان

کلم سفید یا قرمز خردشده ۱ لیوان

نخودفرنگی نصف لیوان

سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه

در ابتدای تهیه سالاد کلم سفید و کالباس، اولین قدم شستن کلم و برش زدن آن به صورت رشته‌ای است. سپس، کالباس را به شکل نوارها برش دهید و آن را با کلم ترکیب کنید. افزودن نخودفرنگی به ترکیب بعدی است.

برای ساخت سس، در صورت دلخواه، مایونز و آب لیمو را با هم مخلوط کرده و مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید. این سس را بر روی مخلوط سالاد ریخته و سپس آن را به منظور خنک شدن در یخچال قرار دهید. پس از خنک شدن، سالاد آماده برای پذیرایی است.

طرز تهیه سالاد کلم سفید با ذرت

کلم بنفش ۱ پیمانه

کلم سفید ۲ پیمانه

هویج کوچک ۲ عدد

ذرت نصف پیمانه

شوید خشک ۱ قاشق غذاخوری

سس مایونز ۳ قاشق غذاخوری

ماست خامه‌ای ۲ قاشق غذاخوری

کشمش ۲ قاشق غذاخوری

آب‌لیمو، نمک و فلفل

در ابتدای تهیه سالاد، کلم سفید و بنفش را تمیز بشویید و سپس به شکل نوارهای باریک برش دهید. یک محلول آب نمک درست کنید و کلم‌ها را به طور جداگانه در آن بخوابانید. بعد از مدتی، کلم‌ها را آبکش کرده و با استفاده از یک حوله پارچه‌ای تمیز یا دستمال آشپزخانه خشک نمایید. هویج را رنده کرده و به مخلوط کلم، ذرت، کشمش اضافه کنید و همه را در یک کاسه بزرگ به خوبی مخلوط کنید. برای آماده سازی سس سالاد، ماست و مایونز را با شوید خشک، آب لیمو، نمک و فلفل مخلوط کنید تا ترکیبی یکدست به دست آید و در صورت تمایل مقداری بیشتر آب لیمو اضافه کنید. این سس را به مخلوط سالاد اضافه کرده و به گونه‌ای هم بزنید که سس به تمام قسمت‌های سالاد برسد. برای سرو بهتر است سالاد را خنک کنید، پس قبل از سرو در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه سالاد کلم سفید با رومانیایی

کلم سفید ۱ عدد

نمک ۵ قاشق چای‌خوری (۷ گرم)

روغن آفتابگردان یا زیتون ۴ قاشق غذاخوری (۵۶ گرم)

سرکه سیب ۳ قاشق غذاخوری (۴۲ گرم)

آب‌لیموی تازه ۱ قاشق غذاخوری (۱۴ گرم)

جعفری، شوید یا آویشن ۱ دسته کوچک

فلفل سیاه

شروع طرز تهیه سالاد کلم سفید به سبک رومانیایی با دیگر روش‌های آماده سازی متفاوت است. ابتدا کلم را به چهار بخش تقسیم کنید و قسمت‌های ریشه و قسمت‌های سخت ساقه را حذف نمایید.
سپس، برگ‌های کلم را به صورت بسیار ریز برش دهید و در یک کاسه بزرگ قرار دهید، سپس نمک پاشیده و برای نیم ساعت کنار بگذارید. پس از آن، کلم را با استفاده از دستان خود یا با یک حوله خشک کننده فشار دهید تا آب اضافه آن خارج شود. سپس، سبزیجات تازه را شسته، خرد کرده و به کلم اضافه کنید و همه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.
برای تهیه سس سالاد، روغن، سرکه و آب لیمو را در یک ظرف مخلوط کرده، فلفل تازه را بر روی آن آسیاب کنید و سپس سس را روی مخلوط سالاد ریخته و خوب هم بزنید. در نهایت، سالاد را در یخچال قرار دهید تا قبل از سرو خنک شود.

طرز تهیه سالاد کلم سفید با کلم قرمز و سیب

سیب ۱ عدد

آب‌لیمو ۱ قاشق غذاخوری

کلم سفید ۲ فنجان

کلم قرمز ۲ فنجان

هویج ۲ عدد

مواد لازم برای سس

روغن ‌زیتون فوق بکر ۴ قاشق غذاخوری

سرکه سیب یا آب‌لیمو ۲ قاشق غذاخوری

سس خردل ۲ قاشق چای‌خوری

نمک دریا و فلفل سیاه

پیازچه ۲ عدد

کمی تخم آفتابگردان

در این روش تهیه سالاد کلم سفید، ابتدا سیب‌ها را به شکل ورقه‌های نازک برش داده و آن‌ها را در کاسه‌ای از آب سرد مخلوط با آب لیمو قرار دهید. سپس کلم را به صورت بسیار نازک برش زده، هویج را رنده کرده و روی سایر مواد اضافه نمایید.

ورقه‌های سیب را از محلول آب لیمو بیرون آورده و با استفاده از حوله کاغذی آب آن‌ها را بگیرید. سپس سیب، کلم و هویج را در کاسه بزرگی مخصوص سرو بریزید و به آرامی مخلوط کنید.

تمام مواد مورد نیاز برای سس را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید و سپس آن را بر روی مخلوط سالاد بریزید. اگر دوست دارید، می‌توانید سالاد را با استفاده از پیازچه و دانه‌های آفتابگردان برای زیبایی بیشتر تزئین کنید.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 16 اسفند 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.