;
راز خوشمزگی چلو مرغ مجلسی و فوت و فن خوشمزه شدن مرغ - مُچُم
راز خوشمزگی شیرینی مشهدی و نرم شدن شیرنی مربایی خانگی

راز خوشمزگی شیرینی مشهدی و نرم شدن شیرنی مربایی خانگی

راز خوشمزگی شیرینی مشهدی راز خوشمزگی شیرینی مشهدی و نرم شدن شیرنی مربایی خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. شیرینی مشهدی یکی از محبوب‌ترین شیرینی‌های ایرانی است که …

راز خوشمزگی فسنجون و نکات پخت و فوت و فن فسنجون مجلسی

راز خوشمزگی فسنجون و نکات پخت و فوت و فن فسنجون مجلسی

راز خوشمزگی فسنجون راز خوشمزگی فسنجون و نکات پخت و فوت و فن فسنجون مجلسی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. در این مطلب می خواهیم به طور کامل …

راز خوشمزگی کوکو ذرت و نکات پخت کوکو ذرت خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کوکو ذرت و نکات پخت کوکو ذرت خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کوکو ذرت راز خوشمزگی کوکو ذرت و نکات پخت کوکو ذرت خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. کوکو ذرت، نوعی فریتر پرطرفدار است …

راز خوشمزگی چلو مرغ

راز خوشمزگی مرغ مجلسی نی نی سایت راز خوشمزه شدن زرشک پلو با مرغ نی نی سایت فوت و فن خوشمزه شدن مرغ ادویه زرشک پلو با مرغ نی نی سایت فیلم زرشک پلو با مرغ نذری فوت و فن زرشک پلو با مرغ زرشک پلو با مرغ برای 20 نفر زرشک پلو با مرغ رستورانی

راز خوشمزگی چلو مرغ مجلسی و فوت و فن خوشمزه شدن مرغ و نکات پخت چلو مرغ در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و محبوب در مهمانی‌های ایرانی، زرشک پلو با مرغ است. این غذا در بیشتر مهمانی‌ها به عنوان یکی از غذاهای اصلی سرو می‌شود و در رستوران‌ها نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. شاید تاکنون به رستوران رفته باشید و با طعم و مزه خوشمزه زرشک پلو شگفت‌زده شده باشید، به همین دلیل دوست دارید این غذا را با کیفیت رستورانی در خانه تهیه کنید.

راز خوشمزگی چلو مرغ

وقتی قصد دارید زرشک پلو با مرغ تهیه کنید، بهتر است از مرغ تازه استفاده کنید زیرا طعم و مزه مرغ تازه بهتر است از مرغ منجمد یا یخ زده. اگر دوست دارید یک مرغ رستورانی داشته باشید، بهتر است پوست مرغ را نگیرید و از ترکیب ران و پهلو استفاده کنید. یکی از نکات مهم در تهیه زرشک پلو با مرغ این است که باید پیاز را زیر و رو مرغ بگذارید و آب کمتری اضافه کنید و بگذارید مرغ با آب پیاز و خودش پخته شود. هرچقدر پیاز بیشتر باشد، غذا خوشمزه‌تر می‌شود. حتما از آب جوش استفاده کنید زیرا آب سرد باعث کدر شدن رنگ سس می‌شود. برای بهبود طعم غذا، می‌توانید از نرکیب هویج، سیر، دارچین و ساقه کرفس استفاده کنید.

توصیه می‌شود که برای سرخ کردن مرغ از ترکیب روغن و کره استفاده کنید، تا طعم کره به خوبی به مرغ منتقل شود.
پیشنهاد می‌شود که پیاز را رنده کنید تا سس غلیظ‌تر شود.
برای روپاش کردن زرشک پلو از ترکیب پسته، خلال پرتقال و زرشک استفاده کنید.
در صورت امکان بهتر است مرغ را در شب قبل با کمی زعفران و ادویه‌های مورد علاقه خود طعم‌دهی کرده و سپس سرخ کنید.

طرز گرفتن بوی زهم مرغ

برای تهیه این غذا، یکی از نکات مهم توجه به بوی زهم مرغ است. برای جلوگیری از بوی نامطبوع مرغ، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

افزودن ۲ برگ بو به طبخ مرغ، می تواند بوی نامطبوع مرغ را کاملا گیرد. این برگ ها را می توانید از فروشگاه های عطاری تهیه کنید.
استفاده از چوب دارچین یا میخک، نیز می تواند به کاهش بوی زهم مرغ کمک کند.
اضافه کردن سرکه به طبخ مرغ یا خواباندن مرغ در سرکه یا آبلمو، می تواند حداقل تا حدودی بوی زهم را کاهش دهد.
هنگام سرخ کردن مرغ، می توانید کمی پودر زنجبیل یا پودر سیر به مرغ بزنید تا به کاهش بوی نامطبوع کمک کند.
استفاده از هویج و کرفس نیز می تواند به گرفتن بوی نامطبوع مرغ کمک کند.

ادویه مناسب برای چلو مرغ

ادویه ها نقش بسیار مهمی در طعم و مزه غذاها دارند و می توانند به طور کلی آن ها را تغییر دهند. برای داشتن یک غذای خوشمزه، باید از ادویه های مخصوص هر غذا استفاده کرد و به اندازه کافی از آن ها استفاده کرد تا طعم و مزه غذا تغییر نکند. زرشک پلو با مرغ، یکی از این غذاها است که ادویه ها و زعفران در تهیه آن نقش مهمی دارند. برای داشتن یک زرشک پلو خوشمزه، به نکات زیر توجه کنید:

استفاده از فلفل سیاه، پودر سیر، پاپریکا و زردچوبه، ادویه های مهم این غذا هستند.
با افزودن کمی پودر گوجه، می توان لعاب بیشتری در مرغ داشت.
در صورت دسترسی، از ادویه پولبیبر برای خوشرنگ کردن و بهتر شدن طعم استفاده کنید.
چوب دارچین علاوه بر گرفتن بوی زهم مرغ باعث خوشمزه تر شدن غذا می شود. باید بعد از پخت، آن را از مرغ خارج کرد و از پودر آن جایگزین استفاده نکنید.
زعفران را با کمی یخ دم درست کنید تا خوشرنگ و خوش طعم شود.

نکاتی در مورد سس چلو مرغ

تکمیل سس زرشک پلو با مرغ، بخش مهمی از تهیه این غذاست که باید به خوبی تهیه شود تا غذایی خوشمزه و با مزه داشته باشیم. در این بخش، نکاتی را که باید در مورد سس زرشک پلو با مرغ بدانید تا بهترین نتیجه را بگیرید، برای شما توضیح می‌دهیم:

بهتر است رب گوجه را در کاسه‌ای جداگانه تفت داده و بعد از پخت مرغ به آن اضافه کنید. همچنین، برای اینکه رنگ رب گوجه باز شود، بهتر است پس از تفت دادن، کمی آب جوش به آن اضافه کنید.
برای تغییر در طعم و اضافه کردن تنوع به سس زرشک پلو، می‌توانید از ترکیب رب گوجه و رب انار استفاده کنید.
برای افزایش طعم و خوشمزگی سس، می‌توانید به آن کمی فلفل دلمه نیز اضافه کنید.
هنگام تفت دادن رب، می‌توانید به آن کمی زعفران، زردچوبه، نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و سپس به مرغ اضافه کنید. این روش باعث می‌شود که سس با طعم خوبی تری درست شود و مرغ هم با طعم و مزه بهتری بپزد.

فوت و فن چلو مرغ رستورانی

راهکارهای ساده برای تهیه زرشک پلو با مرغ به سبک رستورانی:

برای تفت دادن زرشک، آن را کمی خیس کرده و با کره، شکر و خلال بادام تفت دهید تا طعم و عطر خوبی به زرشک ببخشید.

شما می توانید مرغ را پس از پخت، از استخوان های آن جدا کنید و یا به صورت خرد شده تهیه کنید.

برای اضافه کردن مزه تر و خوشمزه تر به غذا، در ۱۰ دقیقه آخر پخت آبلیموترش یا آبغوره را اضافه کنید.

برای رسیدن به طعم و شیرینی مناسب، باید به مرغ اجازه دهید کاملا پخته و جا افتاده شود.

برای گرفتن بوی زهم مرغ، می توانید آن را در آب جوش بجوشانید و کف روی آن را بگیرید و سپس استفاده کنید.

شما می توانید میزان سرخ کردن مرغ را به سلیقه خود تنظیم کنید و برای مهمانی می توانید از ترکیب ران و سینه استفاده کنید.

برای افزایش ظاهر زیبای غذا، می توانید زرشک را در ظاهر بالای غذا قرار داده و با تزییناتی مانند خلال پسته، ریحان یا زعفران تزئین کنید.

مواد اولیه برای تهیه چلو مرغ

مرغ بدون پوست: ۳۰۰ گرم
پیاز: ۳ عدد کوچک
روغن سرخ کردنی: ۲ قاشق غذاخوره
کره: ۱ قاشق غذاخوری
زردچوبه: به میزان دلخواه
نمک: به میزان دلخواه
رنج: ۴ لیوان
زعفران: به میزان دلخواه
یشکر: ۲ قاشق مرباخوری
زرشک: ۱ لیوان

طرز تهیه چلو مرغ

مرغ را بدون افزودن ادویه‌ای در ۲ قاشق غذاخوری روغن سرخ کنید تا طلایی شود. سپس پیازها را به آن اضافه کنید و پس از افزودن نمک و زردچوبه، مقداری آب بریزید و آن را روی حرارت ملایم پخته کنید.

برای پخت برنج، در قابلمه‌ای که آب در حال جوشیدن است، برنج را بریزید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را آبکش کنید.

در یک تابه کوچک، کره، شکر، زعفران و زرشک را با هم مخلوط کرده و پس از آب شدن کره، کمی آب به آن‌ها اضافه کنید و آن را از روی حرارت بردارید تا هم زرشک‌ها قرمز بمانند و هم زعفران رنگ خود را به سایر محتویات بدهد.

نسبت به برنج مخلوط شده با زرشک و زعفران روی آن ریخته و مرغ را در ظرفی جداگانه سرو کنید. برای طعم دلخواه، می توانید کمی نمک به مرغ اضافه کنید. همچنین، می توانید در کنار مرغ، کاسه‌ای کوچک حاوی آب مرغ را نیز سرو کنید.

راز خوشمزگی مرغ مجلسی نی نی سایت راز خوشمزه شدن زرشک پلو با مرغ نی نی سایت فوت و فن خوشمزه شدن مرغ ادویه زرشک پلو با مرغ نی نی سایت فیلم زرشک پلو با مرغ نذری فوت و فن زرشک پلو با مرغ زرشک پلو با مرغ برای 20 نفر زرشک پلو با مرغ رستورانی

نکات تکمیلی برای خوشمزه شدن چلو مرغ

زرشک یکی از میوه هایی است که در دو نقطه ایران، یعنی جنوب خراسان و کرمانشاه، بیشتر از هر جای دیگری پرورش می یابد. به همین دلیل، غذای زرشک پلو در مناطقی مانند خراسان معرفی شده است و به سایر نقاط کشور شناخته شده است. این غذا در حقیقت یک غذای سنتی ایرانی است که با استفاده از زرشک و برنج و مرغ طبخ می شود.

بسیاری از افراد فکر می کنند که طرز تهیه این غذا بسیار ساده است، اما برای طبخ آن، رعایت نکات ظریفی ضروری است و این نکات نشانه حرفه ای بودن آشپز است. بهترین روش برای دادن طعم بهتر به غذای زرشک پلو، استفاده از تکه هایی از گوشت مرغ است که در روغن سرخ شده و پس از به دست آوردن رنگ طلایی، به آن پیاز و ادویه ها و آب اضافه می شود.

پیازی که به مرغ اضافه می شود باید درست باشد و به همین دلیل باید از پیاز های کوچک استفاده کرد. ۲ تا ۳ عدد از این پیاز ها را به ظرفی که گوشت مرغ در آن قرار دارد، اضافه کنید. ادویه هایی که برای طبخ مرغ در این غذا لازم است، شامل زردچوبه و کمی نمک هستند. برای اینکه غذای زرشک پلو، رنگ زردی زیبایی داشته باشد، می توانید از گوشت مرغ زردرنگ استفاده کنید. با این وجود، افزودن زعفران و رب گوجه فرنگی را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.

برای اینکه زعفران بهترین رنگ را بگیرد، قبل از آنکه کاملاً آب شود، کره را با زرشک، زعفران و شکر در تابه‌ای قرار دهید. سپس، پس از کمی حرارت دادن، نصف استکان آب را به آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه، آن را از روی حرارت بردارید. حتماً به خاطر داشته باشید که زعفران را روی حرارت زیاد نگذارید، زیرا این کار ممکن است باعث کم شدن عطر آن شود.

مرغ باید آبدار باشد، البته آب غلیظ شده. برای این کار، آب مرغ را در کاسه‌ای جداگانه از مرغ قرار دهید.

برای سرخ کردن زرشک، از روغن تازه استفاده کنید و بهتر است برای این کار از کره استفاده کنید.

برای اینکه غذا ترش و شیرین شود و زرشک‌ها روی برنج چسبیده نشوند، شکر را به زرشک در حال حرارت دادن اضافه کنید.

حتماً زرشک را روی حرارت ملایم تفت دهید، زیرا حرارت زیاد باعث خشک شدنش و چسبیدن به دندان‌ها می‌شود.

همچنین برای آسیاب کردن زعفران، بهتر است از هاون سنگی یا چوبی استفاده کنید و از دستگاه آسیاب برقی خودداری کنید تا عطر و بوی زعفران را از دست ندهید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 25 اردیبهشت 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.