;
راز خوشمزگی شربت بیدمشک و فوت و فن شربت بیدمشک خوشمزه و خانگی - مُچُم
راز خوشمزگی کته قالبی و فوت و فن کته قالبی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کته قالبی و فوت و فن کته قالبی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کته قالبی راز خوشمزگی کته قالبی و فوت و فن کته قالبی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. یکی از دستورالعمل‌های پخت برنج، …

راز خوشمزگی میگو کبابی و فوت و فن میگو کبابی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی میگو کبابی و فوت و فن میگو کبابی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی میگو کبابی راز خوشمزگی میگو کبابی و فوت و فن میگو کبابی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. کل انرژی موجود در کباب …

راز خوشمزگی کباب حسینی و فوت و فن کباب حسینی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کباب حسینی و فوت و فن کباب حسینی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کباب حسینی راز خوشمزگی کباب حسینی و فوت و فن کباب حسینی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. کباب حسینی یکی از انواع …

راز خوشمزگی شربت بیدمشک

شربت بیدمشک نسترن طرز تهیه شربت بادرنجبویه و بیدمشک کالری یک لیوان شربت بیدمشک شربت گیاهی بیدمشک شربت بیدمشک رنگی خواص عرق بیدمشک و زعفران طرز تهیه شهد شربت زعفران نی نی سایت شربت عرق نسترن

راز خوشمزگی شربت بیدمشک و فوت و فن شربت بیدمشک خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

بیدمشک، که از درخت بید به دست می‌آید، یک گیاه دارویی با اسانس خوشبو و خواص شفابخش فراوان است. استفاده از این اسانس در تهیه شربت‌های لذیذ، راهی عالی برای بهره‌مندی از خواص بی‌شمار آن است. این گیاه در کاهش فشار خون، بهبود کم‌خونی، و به عنوان یک راهکار طبیعی برای بهبود مشکلات جنسی و افزایش توان جنسی شناخته شده است. همچنین، بیدمشک در کاهش تب موثر است و می‌تواند به عنوان یک داروی کمکی در درمان استفاده شود.

مواد لازم برای تهیه شربت بیدمشک

شکر ۴ پیمانه

آب ۱ پیمانه

عرق بیدمشک ۲ پیمانه

تخم شربتی ۱ ق غذا خوری

زعفران دم کرده غلیظ در صورت دلخواه

طرز تهیه شربت بیدمشک

ابتدا شکر و آب را داخل یک قابلمه مخلوط کرده و آنقدر هم بزنید که شکر به آرامی شروع به حل شدن کند، سپس این مخلوط را روی حرارت قرار دهید تا شکر به طور کامل حل شده و دیگر دانه‌های شکر قابل مشاهده نباشند.

در زمانی که شربت به تدریج غلظت پیدا می‌کند، تخم شربتی را آبکشی کنید و درون یک کاسه بریزید، سپس به آن آب گرم اضافه نمایید تا تخم‌ها منبسط شوند. استفاده از آب ولرم برای خیساندن تخم شربتی، پف کردن سریع‌تر و بهتر آن‌ها را تضمین می‌کند.

زمانی که شربت به قوام دلخواه رسید، زعفران را افزوده و منتظر بمانید تا زعفران رنگ زیبایی به شربت ببخشد. پس از حل شدن کامل دانه‌های شکر، محتوای شربت را درون یک قابلمه تمیز منتقل کنید و به آن فرصت دهید تا سرد شود، سپس عرق بیدمشک را اضافه و خوب هم بزنید. اگر شربت کمی شکرک زده است، آن را دوباره روی حرارت ملایم گذاشته تا شکرک‌ها حل شوند، اما مراقب باشید به جوش نیاید.

پس از آن که شربت از روی حرارت برداشته شد، آن را در شیشه‌های تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید. هنگام مصرف، مقداری از شربت را در پارچ ریخته، با آب رقیق و تخم شربتی اضافه کنید و به صورت خنک میل نمایید.

راز خوشمزگی شربت بیدمشک

افزودن عرق بیدمشک به عنوان آخرین مرحله در ساخت شربت بسیار حائز اهمیت است تا عطر ناب آن حفظ گردد.

در صورت تمایل، می‌توانید برای زیبایی بیشتر شربت از رنگ‌های خوراکی استفاده کنید.

نیازی به اضافه کردن آبلیمو یا جوهر لیمو به این شربت نیست چرا که عرق بیدمشک خود به تنظیم طعم کمک می‌کند و مانع از شکرک زدن شربت می‌شود.

گنجاندن زعفران در دستور شربت کاملاً به اختیار است و می‌توانید بر اساس سلیقه خود تصمیم گیری کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 22 اسفند 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.