;
راز خوشمزگی خلال بادام و نکات تهیه خلال بادام خوشمزه و خانگی - مُچُم
راز خوشمزگی لوبیا سفید و نکات پخت لوبیا سفید و مدت زمان خیساندن آن

راز خوشمزگی لوبیا سفید و نکات پخت لوبیا سفید و مدت زمان خیساندن آن

راز خوشمزگی لوبیا سفید راز خوشمزگی لوبیا سفید و نکات پخت لوبیا سفید و مدت زمان خیساندن آن در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. خوراک لوبیا سفید از جمله …

راز خوشمزگی خورش ماست و نکات پخت خورشت ماست و فوت کوزه گری آن

راز خوشمزگی خورش ماست و نکات پخت خورشت ماست و فوت کوزه گری آن

راز خوشمزگی خورش ماست راز خوشمزگی خورش ماست و نکات پخت خورشت ماست و فوت کوزه گری آن در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. برای حصول از خوشمزگی در …

راز خوشمزگی کباب حسینی و فوت و فن کباب حسینی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کباب حسینی و فوت و فن کباب حسینی خوشمزه و خانگی

راز خوشمزگی کباب حسینی راز خوشمزگی کباب حسینی و فوت و فن کباب حسینی خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. کباب حسینی یکی از انواع …

راز خوشمزگی خلال بادام

فوت و فن خورش/خلال طرز تهیه خورش خلال بادام مجلسی فوت و فن خورش/خلال نی نی سایت برای غلیظ شدن خورش خلال طرز تهیه خورش قیمه با خلال بادام خورش خلال بادام با لپه خورش خلال برای ۱۰ نفر خورش خلال بادام با رب انار

راز خوشمزگی خلال بادام و نکات تهیه خلال بادام خوشمزه و خانگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

یکی از فاکتورهای مهم در ارزیابی کیفیت خلال بادام، میزان کم شکستگی و حفظ شکل بادام است. بادام معمولاً در دو نوع ایرانی و خارجی در بازار موجود است که پس از پوست‌گیری به شکل هلال درآمده و برای مصرف به کار می‌رود. استفاده از خلال بادام تازه به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده توصیه می‌شود. خلال بادام تازه دارای مقادیر قابل توجهی پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و چربی‌های سالم برای قلب است.

مواد لازم

بادام تازه به مقدار دلخواه

طرز تهیه خلال بادام

برای تهیه خلال بادام با کیفیت بالا، استفاده از بادام تازه توصیه می‌شود. اگرچه بادام‌های غیر بو داده نیز مناسب هستند، اما ممکن است هنگام برش به قطعات کوچکتر تقسیم شوند. اولین گام، خارج کردن مغز بادام از پوسته بدون آسیب رساندن به آن است.

سپس، مغز بادام‌ها را در ظرفی قرار داده و با آب جوش می‌پوشانیم. پس از ۳ تا ۵ دقیقه، پوست قهوه‌ای بادام‌ها به راحتی جدا می‌شود. برای خلال کردن، حتماً از چاقوی تیز استفاده کنید.

پوست بادام‌ها را کنده و آنها را به شکل دلخواه برش دهید، سپس به صورت خلالی خرد کنید. برای خشک کردن بادام‌ها، می‌توان از نور آفتاب یا فر با دمای پایین استفاده کرد. بادام‌ها را در سینی فر قرار داده و مرتباً بررسی کنید تا یکدست خشک شوند.

پس از خشک شدن، بادام‌ها را از فر خارج کرده و اجازه دهید در دمای محیط خنک شوند. سپس، خلال بادام‌ها را در ظرف درب دار بسته‌بندی کرده و در یخچال نگهداری نمایید.

طرز تهیه خلال بادام به روش دیگر

ابتدا بادام‌ها را خیس کنید تا پوست آن‌ها به آسانی جدا شود. زمان لازم برای خیس خوردن بادام‌ها بسته به تازگی آن‌ها متغیر است. به همین دلیل، لازم است به طور مداوم وضعیت بادام‌ها را بررسی کنید. اگر پوست بادام به راحتی جدا شد، نشان دهنده آمادگی آن است. در غیر این صورت، باید زمان بیشتری در آب باقی بمانند.

پس از پوست گیری، بادام به دو قسمت تقسیم می‌شود که به این ترتیب به پرک بادام خانگی دست می‌یابید. برای تهیه خلال بادام، هر پرک را روی تخته آشپزخانه قرار دهید و با چاقوی تیز برش دهید. پرک‌ها را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید تا خیلی ریز نشوند. اگر مقدار زیادی بادام دارید و می‌خواهید در فرآیند خلال کردن وقفه ایجاد کنید، بادام‌ها را در آب نگه دارید تا از شکنندگی آن‌ها جلوگیری شود.

پس از خلال کردن بادام‌ها، آن‌ها را در آبکش بریزید و با آب بشویید. سپس بگذارید خشک شوند. بادام‌ها را روی پارچه تمیزی پهن کرده و در مقابل پنکه قرار دهید تا خشک شوند. استفاده نکردن از پنکه ممکن است باعث شود خلال‌ها رنگ و ظاهر نامطلوبی پیدا کنند.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 2 آذر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.