;
مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک - مُچُم
مدل ابرو برای صورت گرد + جدیدترین مدل های ابرو برای فرم صورت گرد پهن و اسپرت

مدل ابرو برای صورت گرد + جدیدترین مدل های ابرو برای فرم صورت گرد پهن و اسپرت

مدل ابرو برای صورت گرد مدل ابرو برای صورت گرد + جدیدترین مدل های ابرو برای فرم صورت گرد پهن و اسپرت همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان …

مدل بلوز بافتنی دخترانه + زیباترین مدل بلوزهای بافتنی آذر امسال

مدل بلوز بافتنی دخترانه + زیباترین مدل بلوزهای بافتنی آذر امسال

مدل بلوز بافتنی دخترانه مدل بلوز بافتنی دخترانه + زیباترین مدل بلوزهای بافتنی آذر امسال همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. با شروع پاییز و زمستان …

مدل لباس بلند دخترانه ساده و شیک برای دورهمی های دوستانه

مدل لباس بلند دخترانه ساده و شیک برای دورهمی های دوستانه

مدل لباس بلند دخترانه مدل لباس بلند دخترانه ساده و شیک برای دورهمی های دوستانه همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. با توجه بـه مجلسی کـه …

مدل آرایش صورت

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

دنیای آرایش دنیای وسیعی از ترفندهاست که با استفاده از آن می توانید نواقص چهره خود را بپوشانید و بر زیبایی چهره تان بیافزایید. هنگام آرایش کردن باید نکاتی را رعایت کنید که علاوه بر زیبایی چهره شما را طبیعی نشان دهد چرا که اگر مدل آرایش به طور صحیحی صورت نگیرد، صورت و آرایش مصنوعی به نظر می رسد.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

هنگام آرایش باید با شکل صورت و نمای خارجی چهره خود دقت کنید و آرایشی را بر اساس فرم چهره و رنگ پوستتان انجام دهید تا زیبا به نظر برسید .

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

استفاده از مرطوب کننده پس از شستن صورت توصیه میشود و باید آن را وقتی هنوز پوست کمی رطوبت دارد استفاده کرد و به آرامی روی پوست پخش نمود. ماساژ زیادی توصیه نمی شود و ممکن است پوست را حساس کند.تعداد دفعات استفاده از مرطوب کننده بستگی به نوع پوست دارد و نیاز آن دارد.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

پاک کردن کامل صورت از چربی‌ها، آلودگی‌ها و آرایش قبلی‌تان نقش بسیار مهمی در زیبا و طبیعی به نظر رسیدن آرایش‌تان دارد. اگر روی همان آرایش قبلی آرایش کنید، احتمالا ناامید خواهید شد؛ چرا که در این صورت ظاهرتان خسته به نظر می‌رسد. همچنین این کار باعث می‌شود منافذ پوست شما بسته شوند و دچار مشکلاتی مانند چروک‌های پوست و آکنه شوید. برای پاک کردن آرایش، پاک کننده‌ های صورت مختلفی مانند شیر پاک کن، تونر و میسلارواتر وجود دارد

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

توجه داشته باشید که نوع شوینده و همچنین نوع مرطوب کننده برای کسانی که پوست خشک، مختلط و یا چربی دارند متفاوت است. حتما باید از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص نوع پوست شما طراحی شده‌اند. در غیر این صورت پوست خشک‌تان خشک‌تر و پوست چرب‌تان چرب‌تر از قبل شده و اصطلاحا آرایش روی پوست‌تان نمی‌خوابد. شما می‌توانید بسته به نوع پوست‌تان، از انواع محصولات آبرسان و مرطوب کننده مانند اسپری صورت، سرم، لوسیون، کرم و روغن برای مرطوب کردن پوست‌تان استفاده کنید. قبل از رفتن به مرحله بعد آموزش مدل آرایش صورت صبر کنید تا مرطوب کننده خشک شود.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

آموزش آرایش صورت مانند حرفه‌ای‌ها بدون اینکه قبل از هر چیز از یک پرایمر استفاده کنید، ممکن نیست. در واقع پرایمر باعث می‌شود پوست‌تان صاف‌تر شود و در نهایت آرایش‌تان ظاهر طبیعی‌تری پیدا کند. همچنین استفاده از پرایمر باعث افزایش دوام و ماندگاری آرایش روی صورت‌تان می‌شود؛ به نحوی که آرایش در تمام طول روز روی صورت‌تان می‌ماند. به خصوص اگر عرق می‌کنید یا می‌خواهید بدوید و کارهایی کنید که ممکن است آرایش‌تان خراب شود، این مرحله در آموزش آرایش صورت بسیار مهم است.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

پرایمر را باید با توجه به نوع پوست‌تان انتخاب کنید. اگر پوست‌تان خشک است، باید از پرایمر حاوی مرطوب کننده استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید، حتما پرایمری را تهیه کنید که بدون چربی و مات باشد. در صورتی هم که پوست شما حساس است، به دنبال پرایمری باشید که کمترین ترکیبات شیمیایی مانند انواع چربی‌ها، پارابن و … را دارد.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

انواع مختلفی کرم پودر وجود دارد و همه آن‌ها معمولا به یک نحو استفاده می‌شوند. کرم پودرهای مایع، کرمی و یا پودری همه برای یکنواخت کردن پوست عمل می‌کنند و پایه‌ای برای دیگر ابزار آرایشی در آموزش آرایش صورت می‌سازند. مهم‌ترین نکته در استفاده از کرم پودر، این است که رنگی مطابق با تون رنگی طبیعی پوست‌تان (نه روشن‌تر و یا تیره‌تر) انتخاب کنید. با این کار رنگ صورت‌تان تفاوت فاحشی با رنگ دیگر قسمت‌های بدن‌تان پیدا نمی‌کند و آرایش‌تان طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. به طور کلی بهتر است کرم پودر پایه را یک درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست انتخاب کنید.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

برای زدن کرم پودر از یک براش یا اسفنج آرایشی مرطوب استفاده کنید و اگر لازم بود آن را روی گردن و نزدیک گوش‌تان هم بزنید. کرم پودر زدن با انگشت باعث می‌شود باکتری‌های دست‌تان به پوست منتقل شوند و دچار مشکلات پوستی مانند جوش و آکنه شوید. با این حال اگر با استفاده از اسفنج راحت نیستید، دست‌های‌تان را قبل از کرم پودر زدن کاملا بشویید. به هر حال باید مقدار مناسبی از کرم پودر (در این مرحله ترجیحا مایع) را بزنید؛ به این صورت که از وسط صورت خود شروع و ترجیحا با حرکات ضربه‌ای به سمت بیرون حرکت کنید. کرم پودر را کاملا روی کل صورت‌تان پخش کنید؛ به نحوی که هیچ ردی از آن باقی نماند.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

کرم پودر مناسب برای پوست روشن کرم عاجی روشن است. اگر شما دارای پوست بژ یا گندمی هستید بهترین انتخاب برای شما کرم بژ رنگ است. بهترین انتخاب برای پوست تیره رنگ کرم بژگرم و یا بژ طبیعی است.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

توجه داشته باشید که هنگام خرید کرم پودر به نوع پوستتان دقت کنید زیرا برای هر پوستی یک نوع کرم مناسب است. برای پوست های چرب بهتر است از یک کرم پودر بدون چربی یا با منشا آبی استفاده کرد.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

پوست های خشک با کرم پودرهایی که حالت چرب تری دارند، سازگاری بهتری دارند. اگر پوست به محض استفاده از کرم پودر آن را به خود جذب می کند، بهتر است که از کرم پودر چرب تری استفاده شود. برای بهتر شدن اثر کرم پودر، همیشه از پنکیک متناسب با همان کرم پودر استفاده کنید چون حالت ضد آب به آن می دهد.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

هدف استفاده از کانسیلر در آموزش آرایش صورت این است که تمام قرمزی‌ها، جوش‌ها و همچنین تیرگی دور چشم پوشانده شود. برای اینکه تیرگی دور چشم را با کانسیلر مخفی کنید، از کانسیلری که یک درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست است کمک بگیرید و آن را به صورت دو مثلث کوچک برعکس زیر چشم‌های‌تان بزنید. علاوه بر این قسمت پایین پل بینی، چانه، وسط پیشانی و بالای لب بالایی‌تان را هم کانسیلر بزنید.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

به طور کلی کانسیلر را می‌توان در هر قسمتی که جوش یا تیرگی دارید استفاده کرد. تنها نکته مهم این است که پس از زدن کانسیلر، مطمئن شوید هیچ مرز و خط مشخصی به جای نگذاشته و کاملا با کرم پودرتان مخلوط شده است. البته برخی افراد ترجیح می‌دهند ابتدا از کانسیلر و سپس از لایه اولی کرم پودر مایع استفاده کنند. ترتیب این دو مرحله بیشتر به سلیقه و تجربه شما بستگی دارد. امتحان کنید در کدام حالت صورت شما صاف‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسد.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

برای انتخاب کرم پودر در آموزش آرایش صورت این است که ته رنگ پوست‌تان را شناسایی کنید. اگر پوست شما طلایی، زرد و یا زیتونی رنگ باشد، ته رنگ پوست شما گرم (رنگ پوست سبزه) است. در این حالت رنگ رگ‌های دست‌تان مایل به سبز هستند. اما اگر پوست گلگونی دارید و رگ‌های‌تان آبی و بنفش هستند، پوست شما سرد (رنگ پوست سفید) است. پوست‌های خنثی (رنگ پوست گندمی) هم هیچ رنگ صورتی یا طلایی دیده نمی‌شود و درواقع ترکیبی از هر دو رنگ اند. حال که رنگ پوست‌تان را تشخیص دادید، انتخاب بهترین کرم پودر هم راحت‌تر خواهد بود.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

اکثر برندهای لوازم آرایشی، از ۳ حرف برای نشان دادن اینکه محصول مناسب کدام ته رنگ پوستی است، استفاده می‌کنند: حرف C برای ته رنگ سرد، حرف W برای ته رنگ گرم و N برای ته رنگ خنثی. در نهایت ابزار مناسب کرم پودرتان را انتخاب کنید. اگر از پنکک استفاده می‌کنید، با یک پد و اگر انتخاب شما کرم پودر مایع است، با سر براش، اسفنج مرطوب یا نوک انگشت‌ها کرم پودر بزنید. توجه داشته باشید بهتر است کرم پودر را فقط با حرکات ضربه‌ای به صورت بزنید تا جایی که کاملا روی صورت‌تان محو شود.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

وقتی کرم پودر می‌زنید، همه صورت‌تان رنگ یکنواختی پیدا می‌کند. یکی از تکنیک های آرایشگران حرفه ای در آموزش آرایش صورت این است که حتما از هایلایتر و کانتور برای نقاط خاصی از صورت استفاده می‌کنند و به این صورت به چهره عمق و بعد زیبایی می‌بخشند.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

برای هایلایت کردن صورت می‌توانید از هایلایتر کرمی، پودری یا استیکی استفاده کنید. انتخاب نوع هایلایتر به سلیقه شما و نوع کرم پودرتان بستگی دارد؛ برای مثال اگر کرم پودر شما مایع است، چون پوست‌تان نرم می‌شود بهتر است از هایلایتر پودری استفاده کنید. و یا اگر می‌خواهید ظاهر نهایی آرایش شما براق شود، از هایلایترهای مایع یا کرمی استفاده کنید. به هر حال هایلایتر باید یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست‌تان باشد. اگر هم می‌خواهید آرایش شما جلوه براق و جذاب‌تری داشته باشد، می‌توانید از هایلایترهای براق و اکلیلی استفاده کنید.

مدل آرایش صورت ساده و مجلسی شیک

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 1 خرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.