;
مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز - مُچُم
بهترین آرایش چشم + زیباترین مدل های آرایش چشم روز دنیا را یکجا ببینید

بهترین آرایش چشم + زیباترین مدل های آرایش چشم روز دنیا را یکجا ببینید

بهترین آرایش چشم بهترین آرایش چشم + زیباترین مدل های آرایش چشم روز دنیا را یکجا ببینید همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. آرایش چشم شما …

مدل مو باز ساده جدید فر و صاف اتو کشیده شده مجلسی

مدل مو باز ساده جدید فر و صاف اتو کشیده شده مجلسی

مدل مو باز ساده مدل مو باز ساده جدید فر و صاف اتو کشیده شده مجلسی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. قدیمی‌ترین نوع شینیون همان بافت …

مدل شومیز شیک مجلسی زنانه و دخترانه مد روز

مدل شومیز شیک مجلسی زنانه و دخترانه مد روز

مدل شومیز مدل شومیز شیک مجلسی زنانه و دخترانه مد روز همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. امروزه نام شومیز را زیاد می شنوید. شومیز یکی …

مدل شلوار

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

برای یک خانم شیک پوش اهمیت دارد که با چه مدل شلواری در موقعیت های مختلف حضور پیدا کند زیرا این لباس روی استایل او تأثیر فوق العاده ای دارد. شلوار یکی از گزینه های اصلی پوشش است و تاثیر زیادی در استایل شما می‌گذارد بنابراین باید بهترین مدل شلوار را متناسب با استایل خود انتخاب کنید زیرا انتخاب درست شما باعث شیک پوش تر شدن شما می شود. ست کردن یک شلوار مناسب با یک مدل بلوز زنانه شیک می تواند شما را زیبا و خاص جلوه دهد.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

سه نکته زیر از مهم‌ترین مواردی است که هنگام انتخاب مدل های شلوار باید در نظر بگیرید: سایز شلوار باید کاملا اندازه‌تان باشد؛ رنگ شلوار باید به شما بیاید؛ مدل آن مناسب سن و جثه‌تان باشد.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار راسته (یا شلوار مخصوص کت) رایج‌ترین نوع شلواری است که احتمالا یکی از آنها را دارید و هر روز برای رفتن به محل کارتان آن را می‌پوشید. منظور از شلوار راسته، شلوارهایی است که در موقعیت‌های رسمی و نیمه‌رسمی پوشیده می‌شود. آنها معمولا از پارچه بافته‌شده و گران‌قیمت آماده می‌شوند. این نوع شلوار را می‌توان با کت یا بدون کت پوشید. قسمت جلوی آنها زیپ‌ یا دکمه‌‌دار است. شلوار گشاد هم نوعی شلوار راسته است که بدون کت پوشیده می‌شود. شلوار راسته همان‌طور که از نامش پیداست، از بالا تا پایین، به یک اندازه گشاد است.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

پارچه‌ شلوار جین از مواد ضخیم و محکمی به نام دنیم (denim) تولید می‌شود. تمام درزهای این مدل شلوار با نخ ضخیم در دو ردیف کنار هم دوخته می‌شود. شلوار جین ابتدا مخصوص زمانی بود که فرد قصد انجام کارهای سخت و سنگین داشت؛ البته بعدها به نماد جوانی تبدیل شد.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار کوتاه و گشاد (Culottes) که شلوارک هم نامیده می‌شود، تا روی زانو یا کمی بلندتر است. شلوار کشی زنانه هم که قد آن به‌اندازه سه‌چهارم یک شلوار معمولی است، نوعی شلوار کوتاه محسوب می‌شود.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار چسبان (Leggings) این مدل های شلوار کاملا به بدن می‌چسبند و معمولا از پارچه‌های کشی یا کش بافتنی تهیه می‌شوند. این نوع شلوار در دو مدل ترگینگ و جگینگ هم تولید می‌شود. ترگینگ شلوار چسبانی است که شبیه شلوارهای معمولی است. جگینگ شلوار چسبانی است که شبیه شلوارهای جین با جیب‌های کوچک و همان دوخت‌های خاص مربوط به شلوارهای جین ‌است.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

اگر شما از پوشیدن شلوارهای جذب در هوای گرم تابستان کلافه شده اید و بدنبال استایل راحت، کژوال وغیررسمی برای خارج از منزل می‌گردید، شلوارهای بگی بهترین گزینه برای شماست. با اینکه شلوارهای بگی جز استایل‌های قدیمی است، اما امروزه به شدت ترند شده و مورد استقبال قرار گرفته است. گرچه این شلوار بیشتر برای پوشیدن در فضای خارج از منزل کاربرد دارد اما می‌توان در خانه یا مهمانی‌ های دوستانه نیز از این مدل شلوارها استفاده کرد. شلوارهای بگی شلوارهایی هستند که از بالا تا پایین آزاد و گشاد هستند و معمولا در قسمت کمر آنها کش تعبیه می‌شود که در جنس‌ها و رنگ‌های متنوع تولید می شوند این شلوارها مناسب افراد قد بلند و لاغر است. همچنین شلوارهای راحتی که در منزل استفاده می شوند و گشاد و آزاد هستند از نوع شلوار بگی محسوب می شوند.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوارهای بگی بهتر است در کنار مانتوهای جلو باز و نسبتا کوتاه مانند کت ها استفاده شوند و یا می توانید آنها را با تاپ یا پیراهن ست کنید ، البته اگر قسمت انتهایی آن را درون شلوار بگذارید جلوه ی زیباتری دارد همچنین این مدل شلوار با کفش های پاشنه بلند ، صندل تخت و یا حتی کتانی ست می شوند.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوارهای دامنی همان شلوارهایی هستند که به دامن شباهت زیادی دارند و از بالا به پایین گشادتر می‌شوند در حالی که شلوارهای بگی همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، راسته و گشاد هستند. جنس این شلوارها نخی و ابریشمی است و بسیار نرم و لطیف هستند در حالی که جنس شلوارهای بگی معمولا خشن و زمخت است و همچنین قد شلوار دامنی ها نسبتا کوتاه تر است.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

بیشتر مردم جوراب شلواری را با شلوار چسبان اشتباه می‌گیرند؛ اما یک تفاوت ظریف بین این دو وجود دارد. اگرچه جوراب شلواری مانند شلوار چسبان از پارچه کشی تولید می‌شود، این نوع جوراب برخلاف شلوار چسبان، جوراب دارد و کف پا را هم می‌پوشاند.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار لوله‌تفنگی (ناودانی) منظور از لوله‌تفنگی، شلوارهای تنگ و چسبان است. درواقع لوله‌تفنگی اصطلاحی است که تقریبا برای هر نوع شلوار جین تنگ استفاده می‌شود. ما با شنیدن این نام، متوجه می‌شویم که شلوار چه شکلی است. شلوار لوله‌تفنگی به‌شکل مخروطی، از بالا به پایین، تنگ می‌شود؛ یعنی اینکه در قسمت پاها، بسیار تنگ‌تر است. درواقع این شلوار بسیار شبیه شلوار چسبان است. قد بیشتر مدل های شلوار لوله‌تفنگی، تا قوزک پاست. به این شلوار، شلوار سیگاری یا مدادی هم گفته می‌شود.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار دم‌پا تنگ (Peg leg) این مدل شلوار در قسمت بالا، گشاد و آزاد است و در قسمت ساق پا، به‌شکل مخروط برش می‌خورد و به قوزک پا که می‌رسد، تنگ می‌شود. قد این شلوار هم مانند شلوار لوله‌تفنگی معمولا تا قوزک پاست. برای دوخت این شلوار، گاهی‌اوقات در قسمت پا، ساسون گرفته می‌شود تا در مچ پا کاملا باریک و تنگ شود.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

کوکو شانل، معروف به افسانه مد، یک طراح مد پیشتاز فرانسوی بود. او در سفری به ونیز، شلواری تنگ پوشید. بعد از این بود که مد لباس زنانه وارد عصر جدیدی شد. تا آن زمان، فقط زن‌های کارگر برای راحتی هنگام کار شلوار می‌پوشیدند. با حمایت کوکو شانل، شلوارهای گشاد تبدیل به مد روز آن دوران شدند. در دهه ۱۹۵۰، شلوارهای لوله‌تفنگی جزء شلوارهای پرطرف‌دار بودند. کمربندهای پهن، قسمت صاف جلوی شلوار و زیپ‌های کناری، همگی از سبک‌های رایج آن دوره بودند.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

دهه ۱۹۷۰ به‌دنبال جنبش هیپی‌ها، شلوارهای دم‌پا گشاد توجه‌ها را به خود جلب کرد. در دهه ۱۹۸۰، شلوارهای مردانه با کت‌های سایز بزرگ، طرف‌داران بسیاری پیدا کرد. در دهه ۱۹۹۰ هم شلوارهای بگی و جین‌های پاره (زاب‌دار) مد روز بودند. سال ۲۰۰۰ شاهد مدشدن شلوارهای جین تنگ و فاق کوتاه بودیم. شلوارهای شیک اسپرت هم مسیر خود را به دنیای مد باز کردند و با کت‌های مد روز محبوب شدند.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار بوت کات نوعی شلوار دمپا گشاد است . الگوی این شلوار به اینصورت است که قسمت بالای شلوار تا سر زانو راسته و جذب است و قسمت انتهایی آن یعنی از زانو به پایین گشاد می شود. طراحی این شلوار به دهه ۷۰ و ۸۰ برمی گردد ولی در سال های گذشته این شلوار دوباره مورد استقبال و توجه شیک پوشان قرار گرفته است. طراحی این شلوار به گونه ای بوده است که با انواع بوت ست می شود و به همین علت این نام را برای این شلوار انتخاب کرده اند . شلوارهای بوت کات مدل های مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم .

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

ست کردن شلوار بوت کات : این شلوار ها به راحتی با انواع لباس ها مثل تاپ ، تیشرت ، شومیز، لباس های چند لایه، مانتو و… ست می شوند و استایل جذابی بوجود می آورند . شلوار بوت کات علاوه بر بوت، با کفش های پاشنه بلند و یا حتی کفش های تخت جلوه ی زیبایی دارد ، که بهتراست شلوار بوت کات چاک دار با کفش پاشنه بلند ست شود همچنین شلوار بوت کات با بوت یا چکمه های نوک تیز یا گرد زیبایی چشم گیری دارد البته به این نکته توجه کنید که حتما شلوار شما بالای چکمه قرار بگیرد . شلوار بوت کات با رنگ تیره مناسب مهمانی و شلوار بوت کات با رنگ روشن برای استایل های روزانه مناسب تر هستند.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار بوت کات باعث می شود که پاها بلند تر و کشیده تر به نظر برسند و دلیل آن هم بخاطر گشاد بودن بخش انتهایی شلوار است. این شلوارها برای افراد قد بلند و توپر فوق العاده زیبا و جذاب است ، افراد کوتاه قد بهتر است بیشتر از شلوارهای جذب استفاده کنند.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

شلوار مام استایل شلواری فاق بلند است که تا بالای ناف قرار میگیرد و فاق بلند آن باعث می شود که باسن را بزرگتراز چیزی که هست نشان ‌دهد و همچنین باعث می شود که پاها کشیده تر بنظر برسند. از دیگر ویژگی های این شلوار این است که حالتی آزاد دارد و جذب نیست قسمت بالای شلوار آزاد و هرچه به سمت پایین می آید تنگ تر میشود درواقع حالت مخروطی دارند . جنس این شلوارها اغلب پارچه های جین ضخیم است و معمولا در قسمت پشت کمر این شلوارها کش کار شده که این کار باعث راحتی بیشتر شلوار می شود . مدل کلاسیک این شلوارها ساده هستند ولی امروزه می توان مدل های زاپ دار را هم در بازار پیدا کرد.

مدل شلوار مجلسی و اسپرت شیک و مد روز

آخرین بروز رسانی در : شنبه 3 تیر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.