;
مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک - مُچُم
مدل لباس باشگاهی اردیبهشت 1403 + زیباترین لباس های باشگاهی را اینجا ببینید

مدل لباس باشگاهی اردیبهشت 1403 + زیباترین لباس های باشگاهی را اینجا ببینید

مدل لباس باشگاهی اردیبهشت ۱۴۰۳ مدل لباس باشگاهی اردیبهشت ۱۴۰۳ + زیباترین لباس های باشگاهی را اینجا ببینید همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. مهم ترین نکات …

مدل مو دخترانه باز کوتاه + زیباترین و خاص ترین مدل های مو دخترانه کوتاه

مدل مو دخترانه باز کوتاه + زیباترین و خاص ترین مدل های مو دخترانه کوتاه

مدل مو دخترانه باز کوتاه مدل مو دخترانه باز کوتاه + زیباترین و خاص ترین مدل های مو دخترانه کوتاه همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. …

مدل بلوز بافتنی مردانه جدید + زیباترین مدل های بلوز مردانه امسال را اینجا ببینید

مدل بلوز بافتنی مردانه جدید + زیباترین مدل های بلوز مردانه امسال را اینجا ببینید

مدل بلوز بافتنی مردانه جدید مدل بلوز بافتنی مردانه جدید + زیباترین مدل های بلوز مردانه امسال را اینجا ببینید در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. با …

مدل پرده

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک همگی در سایت مچم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

مدل های مختلف پرده زیبایی فضای اتاق را دوچندان می کنند، از این رو در طراحی دکوراسیون منزل از آنها به عنوان یک المان دکوراتیو ضروری استفاده می شود. این عنصر دکوراتیو نه تنها عاملی موثر در جذابیت و زیبایی اتاق به شمار می آید بلکه برای آن حریم خصوصی ایجاد کرده و میزان تابش نور خورشید را نیز تنظیم می نماید.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

انتخاب پرده مناسب از جمله مسائلی است که توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب مدل پرده و نوع پارچه، با توجه به اتاقی که پرده در آن نصب می شود، متفاوت می باشد. برای مثال اگر می خواهید از پرده برای اتاق نشیمن استفاده کنید بهتر است پارچه های سنگین را خریداری نمایید و در مقابل از پرده های سبک تر برای اتاق خواب که فضایی شخصی و دنج هستند استفاده کنید.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پنجره های کوتاه و معمولی از پرده هایی که در حاشیه پایین آن ها تزئینات بیشتری به کاررفته استفاده نمائید. برای پنجره های بلند از قاب های چوبی که در بالای پرده نصب می شوند بهره بگیرید و پرده ای را انتخاب کنید که قسمت بالای آن تزئینات بیشتری دارد.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

آستری پرده را فراموش نکنید. آستری ها علاوه بر اینکه از تابش مستقیم نور خورشید به پرده جلوگیری می کنند، باعث حفظ حریم شخصی نیز می شوند. اگر پنجره های اتاق ارتفاع کمی دارند، می توانید از پرده های بلند قد استفاده کنید به طوری که پرده دیوار زیرین پنجره را بپوشاند. در این حالت اتاق حالتی رسمی تر به خود می گیرد.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

امروزه پارچه های پرده ای از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و هر گونه سلیقه ای را پاسخگو می باشند. از پرده های ساده و سبک تا پرده های سنگین و طرح دار، همه در دسترس عموم قرار دارند. هر فرد با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود می تواند متناسب با دکوراسیون داخلی منزل پرده مناسب را انتخاب کند. آن چه که امروزه بیش تر افراد به دنبال آن هستند، انواع پارچه پرده ای ترک می باشد.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده ها علاوه بر اینکه تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخل خانه دارد کاربرد های زیادی نیز در خانه دارد از پرده ها برای کاهش و یا قطع تابش نور استفاده میشود استفاده از پرده ها در محیط های مختلف خانه متفاوت است برای مثال طرح و رنگ پرده های اتاق خواب با پرده پذیرایی متفاوت است. سعی کنید در انتخاب پرده ها نیز به همه ی وسایل های موجود در اتاق را بررسی کنید تا باهم هماهنگ باشند . اگر همه ی وسایل های یک اتاق باهم از نظر رنگ و طرح هماهنگ باشند زیبایی دکوراسیون داخل خانه نیز بیشتر میشود.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده ای که شما برای اتاقتان انتخاب می کنید باید مانند جزئی طبیعی از دکوراسیون اتاق خواب دیده شود. بهتر است برای هر اتاقی از پرده متفاوتی استفاده کنید زیرا در خانه های امروزی عموما هر کدام از اتاق ها، سبک طراحی متفاوتی دارند و به همین خاطر انتخاب مدلی هماهنگ با همان سبک بکار رفته در اتاق، انتخاب درست تری خواهد بود.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده کرکره‌ای یکی از با دوام‌ترین انواع مدل پرده است. استفاده از این پرده‌ها کنترل میزان روشنایی را امکان‌پذیر کرده و بهترین انتخاب برای مکان‌هایی است که کنترل میزان دید در آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تیغه این پرده می‌تواند از جنس آلومینیوم، فلز یا چوب باشد. البته امروز پرده کرکره‌ای فلزی کاربرد کمتری دارد اما پرده کرکره‌ای چوبی با ظرافت و زیبایی بی‌نظیرش همچنان کاربرد زیادی در میان انواع پرده خانگی، تجاری و اداری دارد و موجب ایجاد حس گرمی و صمیمیت در فضای خانه می‌شود.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده لوردراپه با وجود پرده‌های زیبا و متنوع کمتر از پرده‌های لوردراپه عمودی استفاده می‌شود اما از مزایای این پرده می‌توان به دوام بالا و تنوع در طرح و رنگ اشاره کرد. در پرده‌ لوردراپه یا عمودی نوارهای پرده به‌صورت عمودی قرار گرفته و افقی حرکت کرده و در کنار جمع می‌شوند. برای تولید نوار پرده‌های عمودی معمولا از متریالی چون پارچه، چوب مصنوعی و آلومینیوم استفاده می‌شود. نوارهای عمودی در این نوع پرده موجب بلندتر نشان داده شدن سقف اتاق می‌شود. پرده‌ لوردراپه در دو نوع اتوماتیک و برقی طراحی و ساخته شده و امکان نصب آن‌ها داخل پارتیشن یا شیشه‌های دوجداره هم وجود دارد.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده‌ زبرا از انواع پرده کرکره‌ای است که از دو لایه موازی تور و پارچه ساخته شده و امروز طرفداران زیادی دارد. تورهای پرده در فاصله‌های مشخص با ردیف‌هایی از پارچه به یکدیگر شده و برای تنظیم میزان نور ورودی و دید فضا می‌توان دو لایه پرده را حرکت داد؛ نوارهای میانی ضخیم را روی هم قرار داده و نور را به داخل راه داد، نوارهای ضخیم را کنار هم قرار داد و بیشترین محرمیت را ایجاد کرد یا پرده را به‌راحتی در بالا جمع کرد. پرده‌های زبرا تنوع بالایی داشته و استفاده از آن ها در فضاهای اداری پرکاربرد بوده و در آشپزخانه یا اتاق خواب منزل باعث ایجاد زیبایی دلنشینی می‌شود.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده شید یا شید رول نوعی از پرده‌های‌ کرکره‌ای است، حالت بالا رونده داشته، زمان جمع شدن داخل محفظه‌ای استوانه‌ای قرار می‌گیرد و دید کامل به بیرون را ایجاد می‌کند. این نوع پرده بسیار ساده است و حالت تزیینی ندارد، می‌توان در صورت دلخواه به صورت ترکیبی آن را در کنار انواع پرده‌های تزیینی استفاده کرد. البته پرده شید بیرونی که در بیرون فضای خانه یا پشت پنجره استفاده می‌شود هیچ تزیینی نداشته و تنها برای جلوگیری از تابش نور خورشید و خنک نگه داشتن فضا استفاده می‌شود و برای پنجره‌ها و ایوان‌های بزرگ مناسب است.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده رومن یا شید رومی به صورت کرکره‌ای باز و بسته می‌شود و از انواع پرده‌های شید است. پرده‌های رومن از انواع پارچه‌های ساده، طرح‌دار یا بافت‌دار در رنگ‌های مختلف تولید شده و نیازی به استفاده از آستر در زیر آن نیست. مکانیزم حرکت و تنظیم پرده رومن، شبیه شید است و پرده‌ای مدرن و شیک به حساب می‌آید. این پرده‌ها هنگام پایین بودن کاملا صاف و بدون چین بوده و در صورت جمع شدن چین‌هایی در پایین آن‌ها ایجاد می‌شود. پرده‌های شید رومی بیشتر برای فضاهایی با طراحی ساده، مدرن یا مینیمال، مناسب است اما در ترکیب با پرده‌های دیگر چون والان در طرح‌های کلاسیک یا سلطنتی هم کاربرد دارد.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

مدل پرده حریر با پارچه‌ حریر یا تور دوخته شده و پرده‌ای سبک و ساده است. این پرده‌ها از ظرافت و لطافت خاصی داشته و برای دوخت پرده برای اتاق‌های مختلف خانه استفاده می‌شود و بیشتر مناسب مکان‌هایی هستند که به نور بیشتری نیاز دارند. این پارچه‌ها به‌دلیل ظرافت‌شان، در برابر نور خورشید مقاومت چندانی نداشته و بهتر است همراه با پرده‌های آستر استفاده شوند. پرده حریر دو رنگ نیز می‌تواند نمای زیبایی در دکوراسیون خانه ایجاد کند. از این نوع پرده به تنهایی بیشتر در طراحی سبک مدرن استفاده می‌شود اما با ترکیب با پرده‌های دیگر مناسب سبک‌های تجملی‌تر هم می‌شود.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده پانچ از انواع پرده‌های ساده و از جنس پارچه‌ است که بیشتر در سبک مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بالای این مدل پرده پانچ خورده و از طریق پانچ‌ها داخل چوب پرده قرار می‌گیرد. این پرده با انواع پارچه‌هایی چون حریر،‌ کتان، مخمل یا ابریشم دوخته می‌شود و از ویژگی‌های ظاهری می‌توان به چین‌های عمیق آن اشاره کرد. این پرده را می‌توان در ترکیب با پرده حریر یا شید به‌عنوان لایه زیرین هم به‌کار برد و پرده‌ای شکیل‌تر، چند لایه و متناسب با سبک‌هایی چون نئوکلاسیک داشت.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

در مدل پرده‌های والان‌دار از یک شال یا والان روی پرده زیرین استفاده می‌شود. این نوع پرده بیشتر مناسب سبک‌های کلاسیک و سلطنتی است و طرفداران زیادی در میان دوستداران سبک‌های تجملی دارد. توجه داشته باشید اگر پرده زیر والان، ساده است، پارچه‌ای طرح‌دار برای والان و اگر پارچه‌ای طرح‌دار برای پرده زیر استفاده کردید، والان پرده بهتر است پارچه‌ای ساده و بدون طرح باشد. برای خانه‌هایی به سبک‌های نئوکلاسیک از والان‌های ساده و کم چین‌ و در دکوراسیون خانه‌های تجملی و سلطنتی بهتر است از والان های پرچین و سنگین استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با پرده والان‌دار مطلب مدل والان جدید را بخوانید.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

پرده‌های برقی با به‌کار بردن تکنولوژی روز، مناسب خانه‌های هوشمند هستند. این پرده با موتور برقی کار می‌کند و نیازی نیست با دست پرده را باز و بسته کنید با ریموت به راحتی حرکت کرده و تنظیم می‌شود. پرده برقی برای مکان‌هایی که دسترسی به پرده نیست و نمی‌توان به‌راحتی آن را باز و بسته کرد، مناسب است. موتور پرده برقی را می‌توان روی اکثر پرده‌ها به‌کار برد و حتی تنظیم آن را طوری انجام داد که به‌صورت خودکار کار کند. پرده برقی در میتواند وزن زیادی را تحمل کند و حتی ریل برقی برای پرده‌های سنگین هم قابل استفاده است.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

مدل پرده باید با توجه به نوع سبک دکوراسیون داخلی طراحی شود. برای مثال در دکوراسیون خانه به سبک کلاسیک از پرده والان‌دار و برای سبک مدرن، انواع پرده ساده و تک رنگ مناسب است. در انتخاب انواع پرده در دکوراسیون داخلی خانه باید به مواردی چون جنس، رنگ؛ طرح پارچه پرده و ابعاد اتاق و پنجره و اجزای دکوراسیون داخلی چون مبلمان توجه ویژه‌ای داشت.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

جنس پرده باید با توجه به دکوراسیون، میزان محرمیت و تاریکی و روشنایی فضای مورد نظر انتخاب شود. برای مثال پرده‌های ضخیم مانع ورود نور شده و فضا را تاریک نشان می‌دهند اما پرده‌های حریر علاوه بر زیبایی بی‌نظیر فضای خانه را روشن‌تر نشان می‌دهند. همچنین پرده‌های ضخیم و چند لایه برای محدود کردن دید از بیرون و فضاهایی که نیاز به محرمیت بیشتری دارند، مناسب هستند و بالعکس.

مدل پرده برای پذیرایی و اتاق خواب شیک

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 24 خرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مُچُم و لینک مستقیم بلا مانع است.